امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹

جورج سوروس، حامی مالی بزرگ دموکرات‌ها و بایدن در انتخاب‌های ۲۰۲۰

به طور قطع با ادامه رقابت‌ها و داغ‌تر شدن تنور انتخابات میزان مشارکت مالی سوروس بیشتر خواهد شد
سرویس بین الملل خرداد _امیرعلی والا: گزارشات جدید از منابع مالی حامیان کمپین انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نشان می‌دهد که جورج سوروس، میلیاردر معروف چپ‌گرای آمریکایی به طور جدی به جمع حامیان مالی کمپین بایدن پیوسته است. سوروس بیشتر در حال تزریق پول به سوپرپک‌های حمایتی کمیته‌های لیبرال وابسته به حزب دموکرات است.

به گزارش خرداد ،کمیسیون فدرال انتخابات  طی گزارشی اعلام کرد که تا کنون بیش از ۴۰ میلیون دلار کمک مالی به طور مستقیم از سوروس به منظور اصلاحات و بازنگری در سیاست‌ها و خط مشی حزب به سوپرپک‌های دموکرات‌ها کمک شده است. این رقم تا کنون در حدود دو برابر رقمی است که سوروس در انتخابات گذشته هزینه کرده بود. به طور قطع با ادامه رقابت‌ها و داغ‌تر شدن تنور انتخابات میزان مشارکت مالی سوروس از این رقم هم بیشتر خواهد شد.میزان مشارکت مالی سوروس در انتخابات ۲۰۱۶ رقمی در حدود ۲۲ میلیون دلار بوده است.

با توجه به افزایش نارضایتی عمومی از ترامپ، حزب جمهوری‌خواه هم در موضع ضعف قرار گرفته است. به همین دلیل است که سوروس نگاه ویژه‌تری به انتخابات‌های ۲۰۲۰ داشته است و هم در انتخابات کنگره و هم در انتخابات ریاست جمهوری با قدرت و حمایت مضاعفی نسبت به انتخابات‌های پیشین مشارکت داشته است. او از رهبر اقلیت دموکرات سنا، سناتور چاک شومر و کمیته‌ای که از انتخاب مجدد دموکرات‌های حاضر در سنا و انتخاب دموکرات‌ها در ایالت‌هایی که سناتورهای جمهوری‌خواه در آن وضع مناسبی ندارند نیز حمایت ویژه‌ای کرده است. سوروس برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای جو بایدن و نیز ساخت تیزرهایی بر ضد ترامپ هم سرمایه‌گذاری مجزایی کرده است.

همچنین او از نامزدهای ترقی‌خواه حزب دموکرات که بیشتر متمایل به بال چپ حزب و وابسته به جنبش برنی سندرز بودند هم حمایت متهورانه‌ای کرد چرا که کمتر پیش می‌آید یک سرمایه‌دار و میلیاردر آمریکایی از نامزدهایی حمایت و پشتیبانی کند که تمام شعارهایشان ضد سرمایه‌داری و به نفع عدالت اقتصادی است. سوروس در مصاحبه‌ای در این باره، انتقادات تندی نثار ترامپ و تمام نامزدهایی کرد که ترامپ برای انتخابات کنگره از آن‌ها حمایت کرده بود.

سوروس در این مصاحبه گفت: "ترامپ یک رییس جمهور تک دوره‌ای دیگر است و امکان ندارد در انتخابات پیروز شود. او رییس جمهوری است که نه تنها نتوانست شیوع کرونا را درست مدیریت و کنترل کند بلکه با تصمیم‌ها و اظهارنظرهای شخصی خود باعث مرگ و از دست رفتن جان آدم‌ها شد. او یک دیکتاتور است، البته دیکتاتوری که هوش لازم یک دیکتاتور قدرتمند را هم ندارد”.

البته سوروس در ادامه مصاحبه راه‌های کور و نقاط امید ترامپ برای پیروزی مجدد او را هم بررسی کرد. او در این رابطه گفت: "تنها بخت ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات این است که او از رای‌گیری به صورت پستی جلوگیری کند. با توجه به اینکه حامیان ترامپ به ویروس کرونا بی اعتنا هستند بدون هیچ محدودیتی در صفوف رای‌گیری حضوری شرکت خواهند کرد اما دموکرات‌ها و حامیانشان نسبت به ویروس کرونا و پروتکل‌های بهداشتی حساس هستند و این در مشارکت تاثیر ویژه‌ای خواهد گذاشت. به همین دلیل است که ترامپ تمام سعی خود را به کار بسته است و بهانه‌هایی نظیر احتمال تقلب را مطرح می‌کند تا انتخابات به صورت پستی برگزار نشود”.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی