امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۹

ادعای دادگاه آمریکایی درباره نقش ایران در انفجار برج‌های الخبر عربستان

خرداد: دادگاهی در آمریکا با ادعای نقش داشتن ایران در انفجار رخ داده در برج های الخبر عربستان سعودی، ایران را به پرداخت غرامت محکوم کرد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا،  روزنامه آسوشیتدپرس گزارش داد که طبق گفته شرکت حقوقی  MM~LAW LLC، یک دادگاه فدرال در آمریکا با ادعای این که حامیان  ایران در حمله انجام شده به برج های خبر(khobar) در عربستان سعودی در سال ۱۹۹۶ در الظهران عربستان سعودی که نظامیان آمریکایی در آنجا استقرار داشتند، نقش داشته داشته اند، ایران را به پرداخت ۸۷۹ میلیون دلار محکوم کرد.
این دادگاه آمریکایی مدعی شده است که برخی حامیان ایران  با هدایت و حمایت حزب الله لبنان بمبی ۵هزار پوندی را درون برج های خبر منفجر و باعث کشته شدن ۱۹ تن از نظامیان نیروی هوایی آمریکا و مجروح شدن بیش از  ۴۰۰ تن شدند.
بر اساس این گزارش، ادعای این دادگاه در حالی مطرح می شود که هیچ مدرکی که نشان دهد ایران در این انفجار نقش داشته است، ارائه نشده است.
برچسب ها: عربستان ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی