امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱

سازمان جهانی بهداشت گروهی برای یافتن منشا کرونا به چین می‌فرستد

خرداد: گروهی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به چین اعزام شدند تا تحقیق درباره منشا ویروس جدید کرونا را که باعث همه‌گیری جهانی شد، شروع کنند.

به گزارش رویترز تصور می‌شود ویروس جدید کرونا در یک بازار فروش مواد غذایی در شهر ووهان در مرکز چین از حیوانات به انسان‌ها منتقل شده باشد.

به گفته سخنگوی سازمان جهانی بهداشت یک متخصص در سلامت حیوانات و یک متخصص همه‌گیرشناسی در این گروه اعزامی با دانشمندان چینی برای سازماندهی این تحقیقات همکاری و درباره ترکیب یک گروه کارشناسی بزرگتر با آنها مذاکره خواهند کرد.

این گروه کارشناسی به خصوص به دنبال بررسی این موضوع است که آیا واقعا این ویروس از حیوانات به انسان منتقل شده و اگر این طور است ویروس از چه گونه‌ای از حیوانات  به انسان سرایت کرده است.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت ویروس جدید کرونا بسیار شبیه ویروس کرونایی است که در خفاش‌ها یافت‌ می‌شود، اما هنوز دقیقا معلوم نیست آیا حیوان واسطی هم در انتقال ویروس از خفاش به انسان دخالت داشته است یا نه.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی است که ویروس جدید کرونا از یک آزمایشگاه‌ ویروس‌شناسی در شهر ووهان منشا گرفته است، اما تا به حالی شاهدی درباره این ادعا ارائه نکرده است و چین نیز این ادعا را قویا تکذیب می‌کند.

دانشمندان و مقامات اطلاعاتی آمریکایی هم گفته‌اند این ویروس از طبیعت منشا گرفته است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی