امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰

ژن‌های خوب، مقصد کمک‌های مالی کرونایی ترامپ

در کمال شگفتی و ناباوری میلیاردرهای آمریکایی و افراد ثروتمند و سرمایه‌دار، مقصد میلیون‌ها دلار وام حمایت از مشاغل کوچک و آسیب دیده در ایام کرونا شده‌اند.
سرویس بین الملل خرداد _ رامتین لطیفی: در کمال شگفتی و ناباوری میلیاردرهای آمریکایی و افراد ثروتمند و سرمایه‌دار، صاحبان ورزشگاه‌هاو باشگاه‌های ورزشی لوکس، صاحبان شرکت‌های مسافری و کانیه وست مقصد میلیون‌ها دلار وام حمایت از مشاغل کوچک و آسیب دیده در ایام کرونا شده‌اند. این پول بخشی از آن بودجه ۲هزار میلیارد دلاری است که با امضا ترامپ برای حمایت از اقتصاد در دوران پساکرونا تصویب شد. 

به گزارش خرداد ، این بودجه کلان به منظور حمایت از شرکت‌های آسیب‌پذیر و تجارت‌های خرد در دوران شیوع کرونا تصویب شد تا بتوانند با دریافت وام و کمک‌های مالی بلاعوض، کارمندان خود را در جایگاه‌شان حفظ کنند و حقوق آن‌ها را به موقع پرداخت کنند و این‌گونه از بروز بیکاری جلوگیری کنند. 

حالا بر اساس فهرست اشخاص و شرکت‌هایی که از این کمک هزینه مالی و وام استفاده کرده‌اند درمی‌یابیم بسیاری از اشخاص و شرکت‌هایی که ارقام بیش از ۱۵۰ هزار دلار را به عنوان کمک هزینه بلا عوض یا وام دریافت کرده‌اند شرکت‌های غول پیکر و میلیاردهای آمریکایی هستند که توانسته‌اند باسوار شدن بر موج کرونا نه تنها خود را حفظ کنند بلکه سود خوبی هم به جیب بزنند. 

اکثر افراد این لیست از دوستان و نزدیکان دونالد ترامپ به شمار می‌روند و پیش‌بینی می‌شود این حاتم بخشی‌های ترامپ از خزانه دولت به شرایط خاص او در انتخابات ریاست جمهوری مربوط می‌شود و او در عوض لطفی که از این باب به دوستانش کرده است انتظار کمک و درخواست‌هایی از آن‌ها برای ایام انتخابات داشته باشد.

کاخ سوهو که یک عمارت و باشگاه خاص برای عضویت افراد خاص و ثروتمند در نیویورک است و مالکیت آن متعلق به ران بارکل، میلیاردر معروف نیویورکی است تا کنون مبلغ ۹ میلیون دلار وام حمایت از مشاغل کوچک دریافت کرده است و ۲۳ میلیون دلار دیگر نیز برای سایر دارایی‌های خود درنیویورک، سواحل میامی، شیکاگو و هالیوود درخواست داده است. جالب است بدانید ارزش کاخ سوهو تنها در ماه گذشته با افزایش بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری به بیش از دو میلیارد دلار رسید. 

بیش از ۴۰۰ باشگاه ورزشی و تفریحی و یک مجموعه گلف نیز از ایم وام بهره بردند. هتل گیرین بریر که یک مجموعه لاکچری در ویرجینیای غربی است و متعلق به فرماندار میلیاردر ویرحینیای غربی یعنی جیم جاستیس است رقمی بین ۵ تا ۱۰ میلیون دلار را به عنوان وام دریافت کرده‌ است. همچنین رقمی بین ۱ تا ۲ میلیون دلار از این وام نیز به باشگاه ورزشی تعلق گرفته است. هلدینگ گورس، که بخشی از شرکت‌های متعلق به الک گورس میلیاردر فعال در حوزه فناوری و تکنولوژی است نیز تا کنون رقمی بین ۵ تا ۱۰ میلیون دلار را از دولت ترامپ دریافت کرده است. 

کانیه وست، خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا مشهور و محبوب و البته همسر کیم کارداشیان، چهره مشهور تلویزیونی است که از معدود حامیان سر سخت ترامپ در بین هنرمندان سرشناس بوده است اما به تازگی اعلام کرده است برای رقابت با او و جو بایدن به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد کارزار انتخابات خواهد شد. او نیز برای شرکت طراحی مد و لباس خود که "ییزی” نام دارد رقمی بین ۲ تا ۵ میلیون دلار دریافت کرده است. وست در گفته‌هایش مدعی شده است که خط طراحی مد و لباس اویزی حدود ۲ میلیارد دلار ارزش مالی دارد.

شرکت‌های هواپیمایی در این بین بیشتر مقدار کمک‌های مالی را دریافت کردند و می‌توان گفت صدها میلیون دلار از این پول‌ها در این تجارت بزرگ پخش شده است. برای مثال شرکت هواپیمایی کلی لیسی تا کنون ۲۷ میلیون دلار از همین کانال به عنوان وام دریافت کرده است. 

عده‌ای ترامپ را متهم کردند که این پول‌ها را بین رفقای خودش تقسیم کرده است و پول به افرادی رسیده است که نه تنها صلاحیت برخورداری از این کمک‌های مالی را نداشتند بلکه اصلا نیاز و احتیاجی هم به این مبلغ نداشتند. در عوض شرکت‌های نوپا و کوچک در موج‌های اول کرونا به تعطیلی کشانده شدند و بیش از یک سوم جمعیت آمریکا در زمره افرادی قرار گرفتند که نه تنها پس‌اندازی ندارند و با مشکلی به نام بی‌پولی دست و پنجه نرم می‌کنند بلکه توان تهیه مسکن و مایحتاج زندگی را هم ندارند و امروز اولین دغدغه زندگی آن‌ها تهیه یک وعده غذایی است ولی پول‌ها به حساب افرادی سرازیر شده است که تنها ژن خوب دارند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی