امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

مرتضی طلایی: اصلاح‌طلبان به دنبال نامزدی احمدی‌نژاد در انتخابات هستند

خرداد: مرتضی طلایی گفت: تنها اصلاح‌طلبان و جریان‌های خارج از کشور مترصد آوردن او به انتخابات ریاست‌جمهوری سال1400 هستند. آنها می‌خواهند با ورود او به انتخابات جامعه را چندقطبی کنند و مردم را علیه مردم قرار بدهند.


حضور احتمالی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات1400 پس از گفت‌وگوی اخیرش درباره موسیقی و اظهارنظرهای متفاوتش درباره افرادی چون محمدرضا شجریان، حبیب محبیان یا گلشیفته فراهانی احتمال نامزدی او در انتخابات سال آینده را تشدید کرد اما آیا اینکه او می‌تواند مناسبات سیاسی را برای حضورش فراهم کند همچنان محلی تردید است.

مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «من فکر می‌کنم رفتارهای اخیر آقای احمدی‌نژاد به خصوص گفت‌وگوی اخیرش درباره حوزه موسیقی کاملا انتخاباتی است. او می‌خواهد با چنین کنش‌هایی قشر خاکستری جامعه که تمایلی به رأی‌دادن ندارد را جذب خود کند».

این فعال سیاسی درباره اینکه آیا او سرمایه اجتماعی‌ای با خود به همراه دارد یا خیر، تصریح کرد: «به هرحال در بین برخی افراد در شهرهای کوچک این باور وجود دارد که احمدی‌نژاد سهام عدالت داد، مسکن مهر ساخت، در روستاهای کوچک ورزشگاه تأسیس کرد و... که چنین باوری باعث می‌شود سبد رأیی داشته باشد اما اینکه آنها در شرایط کنونی حاضر شوند پای صندوق بیایند و به احمدی‌نژاد رأی دهند محلی تأمل است و به‌نظر می‌رسد که آنها هم مانند سابق از او حمایت نکنند و شاید به همین باشد که او مترصد جذب آراء خاکستری جامعه است. او می‌خواهد با طرح دغدغه‌های حوزه‌هایی مانند موسیقی افرادی که دیگر تمایلی به رأی‌دادن را ندارند، همراه خود کند اما تردیدی نیست که موفق نخواهد شد و هیچ رأیی از این قشر نمی‌گیرد».

طلایی در پاسخ به این پرسش که چه جریان‌هایی به دنبال مطرح‌کردن نام احمدی‌نژاد و وارد کردن او به انتخابات هستند، اظهار کرد: «بیش از هر جریانی اصلاح‌طلبان می‌خواهند که احمدی‌نژاد وارد انتخابات شود. در جریان اصولگرایی هیچ نشانه‌ای مبنی بر حمایت از احمدی‌نژاد وجود ندارد و حتی نیروهای پایداری‌ هم از او حمایت نمی‌کنند. در حقیقت هیچ یک طیف‌های مختلف اصولگرایی از احمدی‌نژاد حمایت نمی‌کنند و تنها اصلاح‌طلبان و جریان‌های خارج از کشور مترصد آوردن او به انتخابات ریاست‌جمهوری سال1400 هستند. آنها می‌خواهند با ورود او به انتخابات جامعه را چندقطبی کنند و مردم را علیه مردم قرار بدهند؛ به همین دلیل همه دلسوزان کشور باید هشیار باشند که در چنین بازی‌ای گرفتار نشوند».
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی