امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸

مجری محبوب ترامپ، هر روز تنهاتر از دیروز

کارلسون به ترامپ می‌گوید ایران هم قدرتمند و هم بسیار بزرگ است و صلاح نیست به این کشور حمله نظامی کنید و ترامپ به همین دلیل در لحظات آخر از فرمان جنگ منصرف می‌شود!
سرویس بین الملل خرداد _ رامتین لطیفی: تاکر کارلسون، روزنامه‌نگار، ستون‌نویس، مجری تلویزیون و تحلیل‌گر سیاسی است. او از سال ۲۰۱۶ تا امروز مجری برنامه "امشب با تاکر کارلسون” است که هر شب ساعت ۸ از شبکه خبری فاکس‌نیوز پخش می‌شود. این برنامه پربیننده‌ترین برنامه فاکس‌نیوز و همچنین پربیننده‌ترین برنامه سیاسی تلویزیونی آمریکاست. همچنین برنامه کارلسون پربازدیدترین برنامه بر روی سایت‌های شبکه‌های خبری آمریکاست. از این رو برنامه‌های کارلسون همیشه مورد توجه اسپانسرهای تبلیغاتی و از پولسازترین برنامه‌های سیاسی تلویزیون بوده است.

به گزارش خرداد ، برنامه کارلسون در ابتدا با میانگین تعداد بیننده ۲/۸ میلیونی برنامه پربیننده‌ای محسوب می‌شد و ساعت پخش آن ابتدا ۷ شب بود چرا که با برنامه ساعت ۸ شب شبکه‌های خبری سی‌ان‌ان و ام‌اس‌ان‌بی‌سی تداخلی نداشته باشد. مدیران شبکه خبری فاکس‌نیوز تصور می‌کردند اگر زمان پخش برنامه کارلسون با زمان پخش برنامه‌های تحلیل سیاسی شبکه‌های دیگر تداخل داشته باشد، دچار ریزش مخاطب خواهد شد. سپس به همین دلیل زمان پخش این برنامه به ساعت ۹ شب موکول شد که همچنان با برنامه تحلیل سیاسی شبکه‌های دیگر تداخل نداشته باشد. از سال ۲۰۱۸ ساعت پخش این برنامه به ساعت ۸ شب تغییر کرد و در عین شگفتی برای مدیران شبکه خبری فاکس‌نیوز، بیننده این برنامه نه تنها ریزش نکرد بلکه به مخاطب ۳/۲ میلیونی در هر شب رسید و تعداد اسپانسرهای تبلیغاتی این برنامه هم به رکورد ۲۰ اسپانسر فعال رسید. 

با رشد بیننده و توجه اسپانسرها به برنامه کارلسون، شبکه‌های خبری دیگر و برنامه‌های تحلیل سیاسی آن‌ها دچار ریزش مخاطب و اسپانسر مالی شد. در سال ۲۰۱۸ و با اوج گرفتن برنامه کارلسون، مخاطب برنامه‌های تحلیل سیاسی شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی ۲۰ درصد و شبکه خبری سی‌ان‌ان ۲۱ درصد ریزش داشت. کارلسون توانست در ادامه رکورد بیننده‌ برنامه‌اش در سال۲۰۱۹ را به میانگین روزانه ۴ میلیون نفر برساند که رکوردی بزرگی است.

برنامه کارلسون علاوه بر ۴ میلیون نفر بیننده روزانه، یک بیننده پر و پا قرص دیگر هم داشت، دونالد ترامپ شیفته کارلسون و برنامه شبانه‌اش بوده و هست. از نظر ترامپ دیدگاه و تحلیل‌های کارلسون همیشه درست، جذاب و دقیق بوده است. شایعه‌ای در رسانه‌های آمریکا در مورد مشاوره گرفتن ترامپ از کارلسون در مسائل مختلف هم به گوش می‌رسید. برای مثال پس ازساقط شدن پهپاد آمریکایی توسط سامانه موشکی مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران تمام مشاوران و وزرای مربوطه، ترامپ را به پاسخ نظامی به ایران تحریک کردند. خاطرات این جلسات هم در هفته‌های اخیر در کتاب خاطرات جان بولتون به صراحت منعکس شده است. نقل است که ترامپ که تصمیم به حمله نظامی به ایران داشت در لحظات آخر با کارلسون تماس می‌گیرد و نظر او را می‌خواهد. کارلسون هم به ترامپ می‌گوید ایران هم قدرتمند و هم بسیار بزرگ است و صلاح نیست به این کشور حمله نظامی کنید و ترامپ به همین دلیل در لحظات آخر از فرمان جنگ منصرف می‌شود!

در جریان قتل جورج فلوید که سبب شد اعتراضات سیاسی علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا به راه بیافتد، کارلسون با انتقاد از جنبش "جان سیاه‌پوستان مهم است” از منش و روش پلیس و اظهارات ترامپ در این مورد حمایت کرد. حمایت همه جانبه کارلسون از ترامپ و پلیس سبب شد که حامیان و اسپانسرهای مالی برنامه او تحت فشار افکار عمومی که به آن‌ها اتهام حمایت از یک برنامه نژادپرستانه را می‌زدند دست از حضور در برنامه کارلسون بکشند و برنامه کارلسون با مشکلات مالی و اقتصادی مواجه شود. کارلسون در ادامه هم نه تنها از مواضعش عقب‌نشینی نکرد بلکه مواضعش تندتر از پیش هم شد و در نتیجه یکی از نویسندگان اصلی برنامه او در اعتراض به کارلسون و موضع‌گیری‌های اخیرش از سمتش استعفا داد.

به نظر می‌آید وضعیت کارلسون به وضعیت دونالد ترامپ در عرصه سیاست آمریکا سنجاق شده است و با افت و خیز شرایط ترامپ، شرایط کارلسون و برنامه‌اش هم دچار افت و خیز می‌شود. باید دید در صورت شکست ترامپ، پربیننده‌ترین برنامه سیاسی تلویزیونی آمریکا باز هم به حیات خود ادامه می‌دهد یا آن هم به سرنوشت ترامپ دچار خواهد شد و از صفحه تلویزیون محو خواهد گشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی