امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷

محقق انستیتو امریکن اینترپرایز: ایران رکورددار "بیشترین کاهش نرخ باروری" در طول تاریخ بشریت!

خرداد: پروفسور "نیکولاس اِبِرشتات" در مقاله‎ای می‌نویسد: کاهش نرخ باروری در ایران طی ۳۰ سال گذشته حیرت‌انگیز و معادل ۷۰درصد بوده است؛ این میزان یکی از سریع‎ترین و چشم‎گیرترین آمارهای کاهش نرخ باروری در تاریخ بشریت بوده است!

به گزارش خرداد به نقل از پویا؛ پروژه جهانی کنترل جمعیت و پیشگیری از فرزندآوری، با نگرانی‌های دولت‌های ثروتمند و برخوردار از ثروت آغاز شد؛ نگرانی سران این دولت‌ها نه از گرسنگی و درماندگی ملت‌های ضعیف که از محدود شدن مالکیت و دسترسی خود به همه منابع جهانی بود!

چرا که در عمل همه سیاست‌های کنترل جمعیت را میان ملت‌ها و نژادهای منتخب اجرا کردند و نژادهای برگزیده خود را به زاد و ولد بیشتر و افزایش جمعیت تشویق و هدایت کردند.

پروفسور "نیکولاس اِبِرشتات" از محققان برجسته انستیتو امریکن اینترپرایز با استفاده از داده‎های آماری به‌دست‌آمده از جمعیت 49 کشور و محدوده‎های جغرافیایی دارای اکثریت مسلمان، در مقاله‎ای با عنوان «کاهش نرخ باروری در جهان اسلام؛ تغییری فاحش که در کمال تعجب کسی متوجه آن نشده است» می‎نویسد:

«به‌طور میانگین نرخ باروری در دنیای اسلام حداقل 44 درصد کاهش یافته است! حال آن که کاهش نرخ باروری در کل جهان 32 درصد بوده است؛ همچنین بیشترین کاهش باروری که در سه دهه گذشته که کاهش 70درصدی باروری را شامل می‎شود، در ایران به وقوع پیوسته است؛ کاهش نرخ باروری در ایران طی 30 سال گذشته حیرت‌انگیز و معادل 70 درصد بوده است؛ این میزان یکی از سریع‎ترین و چشم‎گیرترین آمارهای کاهش نرخ باروری در تاریخ بشریت بوده است.

کاهش جمعیت , فرزندآوری , طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده , مجلس شورای اسلامی ایران ,

کاهش جمعیت , فرزندآوری , طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده , مجلس شورای اسلامی ایران , 

اندیشکده‌های غربی به‌طور مداوم تغییرات جمعیتی کشورهای مختلف را رصد می‌کنند و بر اساس اذعان خود آنها، نرخ باروری در ایران با سرعت شگفت‌انگیزی کاهش پیدا کرده است.

"ملیندا گیتس" یکی از پیش‌برندگان استراتژی‌های نظام سلطه در راستای کاهش جمعیت جهان و البته در پوشش اهداف خیرخواهانه است؛ در این رابطه چندی پیش، وی در توییتی از حقیقت دردناکی پرده برداشته و گفته بود: "سریع‌ترین کاهش نرخ ‎فرزندآوری به‌ازای هر زن در تاریخ جهان در ایران اتفاق افتاده است!"

این آمار و مطالعات در حالی از سوی محققان غربی مطرح می‌شود که با وجود هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری، تاکنون دولت و مجلس برای سرو سامان دادن به اوضاع وخیم جمعیت، اراده‌ای از خود نشان نداده‌اند و این مسئله در اولویت آنها قرار نداشته است.

"قانون تسهیل ازدواج جوانان" در سال 1384 به تصویب رسیده اما تاکنون قسمت اعظم آن توسط دولت اجرایی نشده است از طرفی "طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده" در دو دوره گذشته مجلس معطل بوده و بعد از 8 سال هنوز به سامان نرسیده است!
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی