امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

کابوس ترامپ در حال وقوع است

برای اولین بار پایگاه رای ترامپ و جمهوری‌خواهان در تگزاس به خطر افتاده است
سرویس بین الملل خرداد _فرهنگ مرات: تگزاس همواره یکی از ایالت‌های سنتی جمهوری‌خواهان بوده است. پایگاه رای جمهوری‌خواهان در این ایالت کلیدی یکی از نقاط اتکا و قدرت آن‌ها محسوب می‌شود. این گزاره مرسوم قابل راستی آزمایی است که هر نامزد دموکراتی که بتواند رای تگزاس را به خود جلب کند می‌تواند با طیب خاطر رییس جمهور شود. بیل کلینتون توانست در انتخابات ریاست جمهوری ۱۹۹۲ به این مهم دست یابد و البته توانست به راحتی با رای قاطع حریفش را شکست دهد و رییس جمهور شود.

به گزارش خرداد ، روند ریزش آرای ترامپ و رشد آرای بایدن در نظرسنجی‌های هفته‌های گذشته به حدی رسید که حتی آرای بایدن به آرای ترامپ در ایالت‌های کلیدی جمهوری‌خواهان نزدیک شد. حالا نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بایدن در تگزاس از ترامپ پیشی گرفته است. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط دالاس نیوز با همکاری دانشکاه تگزاس، بایدن با کسب ۴۶ درصد از آرا و اختلاف ۵ درصدی با ترامپ با ۴۱ درصد از آرا پیش افتاده است و اختلاف ۵ درصدی نامزد دموکرات‌ها در تگزاس نه تنها بی‌سابقه است بلکه می‌تواند کابوسی برای ترامپ و جمهوری‌خواهان باشد. گفتنی است در ماه گذشته آرای ترامپ و بایدن در نظرسنجی‌های تگزاس به تساوی ۴۳ درصدی رسیده بود.

تحلیل‌گران ریزش آرای ترامپ در تگزاس را مربوط به مسائل سیاسی نمی‌دانند و معتقدند که آرای ترامپ در تمام ایالت‌هایی که از نظر شیوع کرونا ایالت‌های قرمز هستند رخ داده است و تگزاس هم یکی از ایالت‌های قرمز آمریکاست. اوضاع همه‌گیری ویروس کرونا در تگزاس بسیار وخیم است و رسانه‌ها تبلیغات طرفداران ترامپ در سخره گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را دلیل اصلی این بحران می‌دانند. 

کمپین انتخاباتی ترامپ که نه تنها مانند کمپین بایدن مشکل مالی ندارد بلکه انبوهی از پول را در اختیار دارد تصمیم گرفته است رقم هنگفت و قابل توجه ۱۰۰ میلیون دلاری را برای تبلیغات در تگزاس هزینه کند. ظاهرا جذب رای و پیروزی در تگزاس برای ترامپ و جمهوری‌خواهان جنبه حیثیتی دارد و هرگز تن به باخت در این ایالت نخواهند داد.

در مقابل برنامه ترامپ، کمپین بایدن بر خلاف کمپین‌های نامزدهای دیگر دموکرات‌ها در طول سال‌های انتخابات ریاست جمهوری، این بار می‌خواهد از این تشتت در آرای تگزاس نهایت استفاده را ببرد و به رغم تمام فشارهای مالی، تصمیم به ساخت و پخش تیزرهای تبلیغاتی در تگزاس گرفته است تا عرصه را برای جولان دادن ترامپ و کمپینش خالی نکند و همچنان سوار بر همین موج ضد ترامپی به گسست در پایگاه او دامن بزند. 

ترامپ برای جلوگیری از این اتفاق، علاوه بر بسته تبلیغاتی ۱۰۰ میلیون دلاری به دنبال تصویب حمایت‌های مالی دولت از کشاورزان و دامدارانی است که کشت و زرع و دام آن‌ها در دوران بحران کرونا آسیب دیده است. باید گفت تگزاس یکی از مقصدهای این بسته حمایتی است. باید منتظر ماند و دید تا جنگ نامزدها در تگزاس به نفع کدامیک تمام خواهد شد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی