امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

جدول تغییرات زمانی آزمون‌های کشوری + اعلام زمان برگزاری کنکور سراسری

خرداد: آزمون‌های کشوری که قرار بود در روز‌های اخیر برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس به تعویق افتاد. تمامی این آزمون‌ها با دو هفته تاخیر در مردادماه برگزار می‌شوند.

در هفته گذشته چندین آزمون کشوری به دلیل شیوع بیشتر بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامت داوطلبان به تعویق افتادند.


آزمون دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، آزمون دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، آزمون زبان وزارت بهداشت و آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، پنج آزمون کشوری بودند که به تعویق افتادند و زمان جدیدی برای آن‌ها در نظر گرفته شد.


 همچنین با توجه به تغییرات زمان آزمونها، زمان سه آزمون ارزشیابی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته‌های داروسازی و دندانپزشکی نیز با تغییر مواجه شد.

 جدول تغییرات زمانی آزمون‌های کشوری

جدول تغییرات زمانی آزمون‌های کشوری

ردیفنوع آزمونزمان قبلی برگزاریزمان جدید برگزاری
۱آزمون دکتری تخصصی Ph.D (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹۲۶ تیرماه ۹۹پنجشنبه ۹ مردادماه ۹۹
۲آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی (Ph.D)۲۷ تا ۳۰ تیرماه ۹۹جمعه، شنبه و یکشنبه ۱۰، ۱۱ و ۱۲ مردادماه ۹۹
۳آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹۲ و ۳ مردادماه ۹۹ پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ مردادماه ۹۹
۴آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت۲ مردادماه ۹۹۷ مردادماه ۹۹
۵آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی۳ مردادماه ۹۹جمعه ۱۷ مردادماه ۹۹


زمان آزمون زبان انگلیسی MHLE (دوره ۵۷) با چند روز تأخیر به جای ۲ مرداد در روز سه شنبه ۷ مرداد برگزار می‌شود.

 

همچنین آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور نیز که قرار بود در روز جمعه ۳ مرداد ۹۹ به طور همزمان در ۴۳ حوزه دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود به روز جمعه ۱۷ مردادماه موکول شد.

 

با توجه به این تغییرات، همچنین آزمون‌های «سیزدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور»، «نوزدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور» و «هفتمین دوره آزمون ارتقای دانش‌آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی خارج از کشور به دکتری عمومی داروسازی» که قرار بود ۱۰ مرداد برگزار شوند، به چهارشنبه ۸ مردادماه موکول شد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی