امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸

هشدار ارتش چین به آمریکا و تایوان: به هیچ فرد یا کشوری اجازه نمی دهیم تایوان را از سرزمینمان جدا کند

خرداد: به دنبال افشای قرارداد ۶۲۰ میلیون دلاری فروش موشک های پاتریوت آمریکا به جزیره تایوان، ارتش چین به آمریکا و همچنین جزیره تایوان هشدار داد که بی درنگ این معامله را متوقف کنند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، «وو چیان» سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری با ابراز نارضایتی شدید دولت چین از این اقدام، از آمریکا خواست فوراً فروش اسلحه به تایوان را متوقف کند.

او همچنین به حکومت حزب «مین جین» تایوان نیز هشدار داد تلاش برای افزایش قدرت نظامی با تکیه بر نیروهای خارجی هیچ آینده ای ندارد و توطئه «جدایی طلبی» با استفاده از نیروی نظامی به بن بست می رسد.

وو چیان یادآوری کرد اقدام یادشده آمریکا بر خلاف اصل «چین واحد» و مفاد سه اطلاعیه مشترک چین و آمریکا است و با مداخله آشکار در امور داخلی چین، شدیداً به حق حاکمیت و امنیت چین آسیب می رساند.

این مقام ارتش چین ضمن اعلام نارضایتی و مخالفت شدید ارتش با این اقدام افزود: تایوان بخشی جدایی‌ناپذیر از چین است موضع چین در تایوان همواره روشن بوده و چین هرگز به هیچ فرد، سازمان یا کشوری اجازه نمی دهد به هیچ شکلی تایوان را از سرزمین مادری جدا کند.

وی هشدار داد هر گونه توطئه برای ایجاد «یک چین و یک تایوان» و جدا کردن بخشی از خاک چین، مورد مخالفت قاطع همه چینی ها در سراسر جهان قرار خواهد گرفت چین از آمریکا می‌خواهد فوراً فروش اسلحه به تایوان را متوقف کند تا زیان بیشتری به صلح و ثبات تنگه تایوان و روابط نیروهای مسلح چین و آمریکا وارد نشود.

وو چیان به حزب "مین جین" تایوان نیز بار دیگر یادآوری کرد که پیوستن به سرزمین مادری، عدالت در حق کشور و خواسته مردم دو سوی تنگه تایوان است و افزود: تلاش برای افزایش نیرو و توان نظامی با تکیه بر خارجی‌ها، آینده‌ای نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت دفاع چین افزود: که ارتش آزادیبخش خلق چین تمام اقدامات لازم برای دفاع قاطعانه از حق حاکمیت، تمامیت ارضی، حفظ صلح و ثبات در تنگه تایوان را اتخاذ خواهد داد.

در حالی که روابط واشنگتن و پکن به پایین ترین سطح از زمان برقراری مناسبات رسمی در ۴ دهه گذشته رسیده است، آمریکا هفته پیش اعلام کرد با فروش محموله بزرگی از تجهیزات و تسلیحات موشکی به تایوان موافقت کرده است.

نهاد ریاست جمهوری تایوان نیز در بیانیه ای آورده بود سامانه های موشکی پاتریوت این جزیره که شامل موشک های زمین به هوا است با وجود این تسلیحات و تجهیزات جدید ارتقا پیدا خواهد کرد.

آلکس خوانگ سخنگوی این نهاد در مصاحبه ای خاطر نشان کرده بود این اقدام آمریکا باعث تقویت توان دفاعی تایوان و حراست از صلح و ثبات در منطقه می شود و قدرت تایوان را در برابر تهدیدهای فزاینده نظامی افزایش می دهد.

آمریکا دارای مناسبات رسمی دیپلماتیک با تایوان نیست اما از سال ۱۹۷۹ میلادی تحت پیمان روابط با تایوان بزرگترین فروشنده سلاح به این جزیره بوده است این محموله دومین فروش تسلیحاتی آمریکا به تایوان در سال جاری میلادی است.
برچسب ها: چین ، آمریکا ، تایوان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی