امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲

افتتاح بیش از ۳۷۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه در ۳ استان

خرداد: قطار پویش ملی «تولید، تداوم امید» به ایستگاه ششم و پویش «هر هفته- الف- ب ایران» به ایستگاه دوازدهم رسید. در قالب این پویش‌ها طی دیروز و امروز ۱۱ طرح صنعتی در استان گیلان، ۲ طرح صنعتی در استان مرکزی و ۲۰ طرح آب و برق در استان هرمزگان با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس افتتاح شد.  

  به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، در قالب پویش ملی «تولید، تداوم امید» ۱۱ طرح صنعتی گیلان عصر چهارشنبه به صورت همزمان با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

برای بهره برداری از این پروژه های صنعتی ۹۶۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و با بهره برداری از این واحدهای صنعتی زمینه اشتغال بیش از یک‌هزار نفر به صورت مستقیم در گیلان فراهم شد.

برپایه این گزارش، سه واحد صنعتی در زمینه قطعات خودرو، انواع اوراق فشرده ام. دی. اف و قطعات کولر اسپیلت و همچنین رونمایی از طرح داخلی سازی قطعات خودرو در راستای جهاد خودکفایی با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و استاندار گیلان بهره برداری شد و هشت واحد دیگر همزمان با بهره برداری از این سه طرح افتتاح شدند.

افتتاح پروژه های مربوط به شرکت گیل آرا بافت کاسپین (تولید انواع کف پوش پنج و سه بعدی خودرو)،  طرح توسعه شرکت ایران رادیاتور (تولید قطعات کولرهای گازی)، طرح توسعه شرکت آرین تخته (تولید MDF و انواع اوراق فشرده) و بهره برداری همزمان هشت واحد تولیدی دیگر شامل طرح توسعه شرکت های تولید دستکش نخی روکش دار، تولید خودتراشی پلاستیکی،  توسعه شرکت تولید انواع دستکش نخی روکش دار، شرکت بسته بندی عسل، طرح توسعه شرکت تولید قوطی آلومینیومی،  توسعه صنایع غذایی تولید کننده چای و دمنوش، شرکت تولید انواع الکتروموتور و توسعه شرکت تصفیه و بسته بندی انواع روغن از دیگر واحدهای مورد بهره برداری با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.

افتتاح ۲ طرح صنعتی در استان مرکزی با حضور معاون وزیر

امروز در قالب برنامه های هفته ششم پویش ملی «تولید، تداوم امید» و با حضور «امیر بیات ترک» سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در استان مرکزی، طرح های صنعتی بسپار فوم، تولیدکننده انواع فوم مستقر در شهرک صنعتی زرندیه و هخامنش پارس تولید کننده انواع روغن صنعتی مستقر در ناحیه صنعتی شهدای روانج شهرستان دلیجان، با مجموع سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۷۵۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.

سرپرست ایدرو همچنین در این سفر از طرح بزرگ صنعتی شرکت آرمان سبز آدینه، طرح صنعتی غذا فرآور پنگوئن و طرح توسعه شرکت طبیعت سبز میهن در شهرک صنعتی مامونیه بازدید کرد.

افتتاح پروژه های استان هرمزگان با حضور وزیر نیرو

امروز پنجشنبه نیز در قالب پویش «هر هفته- الف - ب ایران» دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان طرح آب و برق با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

واحد شماره یک نیروگاه سیکل ترکیبی قشم، افزایش توان واحد بخار نیروگاه بندرعباس، ۱۱ طرح انتقال برق و هفت طرح توزیع برق، پروژه‌های افتتاحی حوزه صنعت برق هرمزگان هستند.

مرحله دوم آب شیرین کن بندرعباس، طرح تامین و انتقال آب به شبکه گلخانه شمیل و بخشی از شبکه دشت میناب و بهره‌برداری از شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل، طرح تامین و انتقال آب به شهرک صنعتی میناب و مرحله اول طرح آبرسانی به شهرستان بشاگرد، پروژه‌های افتتاحی حوزه آب در هرمزگان هستند.

این پروژه‌ها که در طول سال‌های ۹۱ تا ۹۸ عملیات اجرایی آنها آغاز شده، در مجموع حدود ۲۷ هزار میلیارد ریال هزینه دربرداشته‌اند؛ از این مجموع، ۲۱۳۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی و مابقی از منابع دولتی هزینه شده است.
طرح تولید نیروی برق استان هرمزگان شامل افزایش توان واحد بخار نیروگاه بندرعباس به ظرفیت ۱۱۵ مگاوات و واحد شماره یک نیروگاه سیکل ترکیبی قشم به ظرفیت ۱۷۰ مگاوات با هدف صرفه‌جویی در مصرف سوخت و ارتقای ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی در جزیره قشم است.

در طرح آبرسانی به بشاگرد یک باب ایستگاه پمپاژ با یک پمپ به ظرفیت ۶۰ لیتر در ثانیه، یک باب مخزن به ظرفیت مجموع ۵۹ هزار مترمکعب، ۸۱ کیلومتر خطوط انتقال آب و دو پکیج موقت تصفیه آب با هدف تامین آب به میزان ۳۰ لیتر در ثانیه برای شهر سردشت با جمعیت ۱۲۳۹ نفر و ۸ روستا با جمعیت ۸۷۳۹ نفر نصب و راه‌اندازی شده است.

سامانه نمک زدایی (آب شیرین‌کن) بندرعباس نیز به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب با هدف تامین کمبود آب شهرستان بندرعباس اجرا شده که ۹۰ هزار نفر را در شهرستان‌های خمیر و بندرعباس زیر پوشش قرار می‌دهد.

هفت پروژه توزیع و انتقال نیروی برق استان هرمزگان هم شامل ۸۲ کیلومتر مدار، توسعه ۲ فیدر و ۳ پست با مجموع ظرفیت ۲۰۵ مگاولت آمپر با هدف افزایش ظرفیت شبکه، بهبود ولتاژ و پایدار شبکه انتقال تامین برق صنایع و واحدهای خدماتی و تولیدی خرد منطقه و کاهش بار پست‌های فوق توزیع ناحیه اجرا شده است.

در پروژه‌های توزیع هم ۲۰۷ هزار و ۴۰۳ متر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۳۶ هزار و ۲۰۲ متر شبکه فشار ضعیف زمینی، ۳۴۵ دستگاه پست هوایی و ۵۵ دستگاه پست زمینی احداث و راه‌اندازی شده است.

همچنین طرح تامین و انتقال آب به شبکه گلخانه شمیل و سه هزار هکتار از شبکه دشت میناب و شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل با احداث ۷ کیلومتر خط لوله فولادی به قطر ۹۰۰ میلی‌متر، ۵۲ دستگاه حوضچه شیرآلات آب و تهیه و اجرای ۵ کیلومتر لوله پلی اتیلن به بهره‌برداری رسید.

این طرح به منظور آبیاری در بخشی از شبکه شمالی دشت میناب به مساحت ۲ هزار هکتار و شبکه گلخانه شمیل به مساحت ۵۰۰ هکتار، ایجاد زمینه مناسب برای سرمایه گذاری جهت تولید فن آوری و صادرات محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای ۵ هزار نفر و رونق اقتصادی و بهبود شرایط اجتماعی منطقه، مدیریت بهینه منابع آب و خاک دشت میناب و شمیل، کاهش تعارضات اجتماعی ناشی از عدم کفایت آب، جلوگیری از افت سطح آبخوان و حفظ کیفیت منابع آب زیرزمینی و فرونشست زمین اجرا شده است.

طرح تامین و انتقال آب شهرک صنعتی میناب (فیروز) هم شامل احداث خط لوله پلی اتیلن به قطر ۲۰۰ میلی‌متر و طول ۳۰۰۰ متر، احداث و تجهیز ساختمان ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۳۰ لیتر در ثانیه، احداث ۴ دستگاه حوضچه شیرآلات، تامین برق و نصب تجهیزات مربوطه با هدف تامین آب مصرفی شهرک صنعتی تیرور از خط دوم انتقال آب میناب به بندرعباس به بهره‌برداری رسید.
برچسب ها: هرمزگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی