امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

خواهر کیم جونگ اون در مسیر قدرت

خرداد: کارشناسان امور کره شمالی گفته‌اند، خواهر کیم جونگ اون با ارتقای درجه در کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی و قرار گرفتن در موقعیتی که می‌تواند جای برادرش را به عنوان رهبری این کشور بگیرد، در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت مطلق قرار گرفته است.

                          خواهر کیم جونگ اون در مسیر قدرت

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، روی کالی، مسافری که به صورت دائم به کره شمالی سفر می‌کند در کتابی با عنوان "با چشم‌هایت نگاه کن و به جهان بگو" درباره تجربیاتش در این سفرها می‌نویسد: کیم یو جونگ، خواهر ۳۲ ساله کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی دوم ژوئیه به عنوان عضو دائمی در نشست کمیته مرکزی حزب حاکم این کشور حضور یافت؛ به نوشته روزنامه دیلی ان.کی این اقدامی واضح است که نشان می‌دهد این زن ۳۲ ساله موقعیت خود را به عنوان فرد شماره کشور تقویت می‌کند.

روی کالی گفت: این روند به من نشان می‌دهد که کیم یو جونگ در حال تبدیل شدن به یک قدرت مطلق است. تشخیص این که امور در کره شمالی چطور اتفاق می‌افتد، کاری دشوار است اما تجربه نشان می‌دهد که رویکرد نرم از جانب رهبری این کشور دیگر مورد قبول نیست. موضع خواهر رهبر کره شمالی موضعی سخت است و شما هرگز تصور نمی‌کنید که او با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفتگویی آرام و متین داشته باشد.

اظهارات اخیر خواهر کیم یو جونگ نشان داده که وی نشست مجدد با ترامپ را غیرعملی می‌داند و هرگز به دنبال چنین نشستی نیست.

این نویسنده همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینه آیا کیم جونگ اون پس از شایعات درباره مرگش هنوز زنده است یا خیر، گفت: این امکان وجود دارد که کیم جونگ اون با مشکلاتی درباره سلامتی‌اش دست و پنجه نرم کند و این سوال هنوز هم برای من وجود دارد که آیا او هنوز زنده است یا خیر. البته خواهرش به داشتن یک قدرت مطلق نزدیک می‌شود. این موارد برای دلیلی در کره شمالی اتفاق می‌افتد. هیچ وقت یک راه تصادفی برای دولت وجود ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی