امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۶۷۲۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

هشدار یک دیپلمات ایرانی به مردم؛ کاری نکنید که چین از توافق ۲۵ ساله کنار بکشد!

خرداد: مهدی صفری سفیر پیشین ایران در چین در پاسخ به این سوال که«آیا ممکن است چین از توافق۲۵ساله با ایران کنار بکشد» به روزنامه اعتماد گفت: چینی‌ها از تبلیغات و فضاسازی‌های غربی نگرانی ندارند، چون عادت دارند و انتظارش را هم دارند. اما متاسفانه برخی صداها از درون کشور بلند می‌شود که در جهت فضاسازی غربی است.

به گزارش خرداد به نقل از اقتصادنیوز، او افزود: گروهی از هموطنان‌مان هستند که دانسته یا نادانسته اخبار و اطلاعات نادرستی را منتشر و دست به دست می‌کنند که بی‌اساس، جعلی و نادرست هستند. این باعث شده است که یک احساس مخالفت در میان گروهی از اقشار و کارشناسان ایجاد شود. پکن با خودش فکر خواهد کرد که اگر افکار عمومی در ایران مخالف چنین همکاری‌هایی باشند، ضرورتی ندارد که خودش را به زحمت بیندازد. برای آنها انتقادات رسانه‌های غربی طبیعی است، چون می‌دانند که طرف غربی با قدرتمندتر شدن چین خصومت دارد، اما چین با کشورهای مختلف منطقه از عربستان و عراق گرفته تا قزاقستان و روسیه توافق‌های مشابهی امضا کرده است، برای ایران هم تصور می‌کند که وارد یک بازی برد - برد با ایران شده است، اگر احساس کند که مخالفت جدی در میان ایرانیان وجود دارد، ممکن است که پاپس بکشد.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ايران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
1
0
اين ديپلمات چنانچه در هر مذاكره اي حضور داشته باشد حتماٌ ذلت به بار خواهد آورد بنده با قرارداد 25 ساله موافقم اما نميتوانم طبق گفته اين به اصطلاح ديپلمات زير بار ذلت بروم وناز چيني ها يا هركشور ديگري را بكشم كه با ما قرارداد ببندد
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی