امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

میثم شکری ساز جاعل مدرک یا کارآفرین برتر کشور؟

ریرتاژ/ "جاعلین مدارک تحصیلی در شهر" ، "کلاهبرداری که با دادن وعده های اشتغال زایی و فروش مدرک جیب مالباختگان را خالی کرد" اگر همین حالا روزنامه را باز کنید و بخش حوادث را بخوانید به احتمال خیلی زیاد با چنین عناوین خبری یا مانند آن ها مواجه خواهید شد. جای تعجب نیست، این روزها که مدرک گرایی جای خود را به شایسته سالاری داده افراد بیشتری در جامعه به دنبال خرید مدارک غیرقانونی هستند و این هم موجب شده که عده ای سودجو نیز از این طریق به فکر پر کردن جیب خود باشند.

اما در نظر بسیاری از شما با دیدن این خبرها احتمالا تنها یک چیز را می شود فهمید، آن هم این که قطعا افرادی که بدست به این امور غیرقانونی می زنند خودشان نیز دستی بر آتش دارند و پشت شان گرم است! بدون شک می گویید که خود آن ها در حوزه آموزش فعالیت دارند. شاید هر فرد ثروتمند و نامی را که در این حوزه دیدید به او به چشم یک کلاهبردار و جاعل مدرک نگاه کنید، اما این طور نیست. نمی توان هرکسی که نام و ثروتی برهم زده را کلاهبردار و سودجو بنامیم. شاید گاهی با دیدن مال و اموال افراد اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این باشد که مسلما با کلاهبرداری به این جا رسیده و این همه ثروت و موفقیت در مدتی کوتاه تنها با گول زدن مردم بدست می آید؛ هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد، مدیرانی هم که دست به راه اندازی یک کسب و کار زدند در ابتدا به فکر پر کردن جیب خودشان بودند تا خدمت به مردم و جامعه. نظر شما درباره این پرسش ها و جملات چیست؟ آیا تمام کارآفرینان برتر که این روزها به موفقیت باورنکردنی رسیدند و ثروتشان را بیشتر کردند، کلاهبردار بودند یا هستند؟

اصلا این گونه نیست؛ هر فردی با تلاش و پشتکار خود به موفقیت رسیده و این راه را ادامه می دهد. اگر همین حالا یک نظرسنجی راه بیاندازید و از مردم جامعه درباره موفقیت بپرسید، تقریبا همه از رویای داشتن کسب و کاری موفق و تبدیل شدن به کارآفرین برتر می گویند که ذهن شان را به خود مشغول کرده، خصوصا زمانی که داستان زندگی و کار افرادی را می شنوند که با تلاش و پشتکار فراوان دست به شروع کاری نوین زدند و درحال حاضر به کارآفرینی موفق تبدیل شدند، کارآفرینی که توانسته به کمک دانش و مهارت هایش زندگی راحت تری را برای مردمان کشورش بسازد.

فراموش نکنید که رسیدن به موفقیت هدف همه انسان هاست و زمانی این راه آسان می شود که همه بدانند برترین مدیران و کارآفرینان هم از همان ابتدا "برترین" نبودند و چطور به جایگاهی که در آن قرار دارند رسیدند. بلکه انسان ‌هایی عادی بودند و در میان دیگر مردم عادی زندگی می ‌کردند. یکی از همین انسان های عادی که زمانی با رویای موفقیت قدم در میدان تجارت گذاشت و این روزها نامش درکنار نام برترین کارآفرینان ایرانی می درخشد، دکثر میثم شکری ساز است.

میثم شکری ساز کیست؟

میثم شکری ساز متولد 29 فرودین 1365 فارغ التحصیل دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع می باشد. علاوه بر این که این روزها وی به عنوان یکی از برترین کارآفرینان جوان کشور و سخنرانان انگیزشی شناخته می شود، همچنین با کسب دانش و مهارت های ضروری به یکی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه ی مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی تبدیل شده.

دکتر میثم شکری ساز، سکان دار مرکز توسعه آموزش مجازی پارس و مدیر و مرد شماره یک هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد است که در ابتدا با هدف ارتقای سطح علمی کشور قدم در بازار کار گذاشت. اما تنها پس از گذشت چند سال موفق شدد تا دامنه کاری خود را گسترده کرده و در حوزه ی مهاجرت نیز فعالیت خود را آغاز کند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید که وی در حوزه تالیف و ترجمه کتب و آثار ادبی نیز نقش فعالی داشته و تاکنون موفق شده ده ها کتاب در زمینه های متنوع ترجمه و تالیف کرده و به جامعه علمی کشور ارائه کند. همچنین میثم شکری ساز دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف می باشد. از دیگر افتخارات دکتر شکری ساز می توان به مجری طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست اشاره نمود.

ایشان و خانوده بزرگ پارس پندار نهاد تا به امروز موفق به برگزاری سه اجلاس بزرگ مدیریت و کارآفرینی در کشور شدند که در آن ها به افرادی که به تازگی قصد راه اندازی کسب و کاری جدید را داشتند راه درست را نشان داده و از کارآفرینان برتر واحدها و بنگاه های تجاری و اقتصادی در راستای تولید کالا و ارائه خدمات، تشویق و حمایت کردند. همچنین از دیگر وقایع که ردپای میثم شکری ساز را می توان در آن دید، برگزاری سیمنار امید و جشنواره اوقات فراغت 98 در استان بزرگ اصفهان می باشد.

اما منظورمان از گفتن این ها چیست؟ این روزها تقریبا فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پر شده از خبرهای جعل و فروش مدراک تحصیلی، یکی از این خبرها که دست به دست می شود، به جعل مدرک توسط میثم شکری ساز و هولدینگ پارس پندار می پردازد؛ خبری دروغ که اگر کمی باهوش باشید به راحتی به کذب بودن آن پی می برید!

درحالی که سودجویان این روزها در تلاش هستند که با انتشار اخبار دروغین نام میثم شکری ساز و خانواده بزرگ پارس را خدشه دار کنند، ایشان پرقدرت و با تمام توان درحال بالا رفتن از کوه موفقیت می باشد و سنگ اندازی های این افراد هیچ نتیجه ای ندارد. چرا که سالانه هزاران دانش پذیر با رضایت کامل و با در دست داشتن گواهینامه معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مرکز آموزش مجازی پارس قدم بیرون می گذارند. آن ها هریک به نیروی کار ماهری تبدیل می شوند که می توانند به آسانی با توانایی که کسب کرده اند کار کنند و درآمد خوبی کسب کنند.

بیشتر بدانید: کلاهبرداری میثم شکری ساز

اما متاسفانه افراد سودجویی که قصد تخریب میثم شکری ساز و کسب و کارش را دارند به این موضوع توجهی نمی کنند و با ذهن بیماری که دارند، اخبار بی اساسی را منتشر می کنند. اخباری که هر فرد با کمی تفکر بیشتر می تواند به کذب بودن آن ها پی ببرد، زیرا هیج سند و مدرک معتبری دال بر چنین تهمت هایی وجود نداشته و ندارد. نام میثم شکری ساز و هولدینگ پارس پندار نهاد هرگز به این راحتی ها خدشه دار نمی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی