امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰

دخالت ایران، چین و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا!

مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا: "ایران، چین و روسیه به طور قطعی و محرز در حال مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند"

سرویس بین المللی خرداد_رامتین لطیفی: مقام ارشد یکی از نهادهای اطلاعاتی آمریکا، روز جمعه اعلام کرد که بر اساس اطلاعاتی که در دسترس آن‌ها قرار گرفته است سه کشور ایران، چین و روسیه به طور قطعی و محرز در حال مداخله در روند رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند و هر سه کشور تلاش می‌کنند تا اتفاقات را به نحوی رقم بزنند که نتیجه حاصل، مطلوب نظر آن‌ها باشد.

به گفته این مقام ارشد اطلاعاتی چین ترجیح می‌دهد که دونالد ترامپ در دوره جدید، رییس جمهور آمریکا نباشد و در مقابل چین، روسیه نیز در حال سم‌پاشی و تبلیغات منفی بر علیه جو بایدن است و سعی دارد با بدنام کردن او راه را برای انتخاب مجدد ترامپ هموار کند.

در بیانیه ویلیام آر.اوانینا که مدیر ارشد یک نهاد اطلاعاتی آمریکایی است درباره وضعیت انتخابات آمریکا این‌گونه صحبت به میان آورده شده است که مخالفت چین با انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رییس جمهور بعدی آمریکا تنها به دلیل پیش‌بینی‌ناپذیر بودن اوست. طبق این بیانیه چین به امید کاهش فشارهای سیاسی از جانب آمریکا بر این کشور و بالاخص کاهش فشار بر حزب کمونیست و همچنین توقف انتقادات و اتهام‌زنی‌های رییس جمهور آمریکا از پشت تریبون‌های رسمی علیه این کشور، در حال گسترش فعالیت‌های تاثیرگذار در روند انتخابات ریاست جمهوری به امید پیروزی بایدن در این رقابت‌ها است.

بر اساس اطلاعات درج شده در این بیانیه، علت علاقه روسیه به انتخاب مجدد ترامپ نفرت آن‌ها از بایدن با توجه به سابقه و عملکرد اوست. شخصیتی که بایدن در سال‌های معاونت باراک اوباما در کاخ سفید از خود تصویر کرده است شخصیتی به شدت ضد روسیه است که آشکارا از گروه‌ها و کشورهای ضد روسیه و البته ضد پوتین حمایت می‌کند و این مسئله خوشایند پوتین و دولت روسیه نیست و آن‌ها ترجیح می‌دهند فردی مانند دونالد ترامپ در آمریکا بر مسند ریاست جمهوری بنشیند که لااقل به شهادت نزدیکانش در خفا از ستایش‌گران پوتین باشد.

به نظر می‌رسد رقابت بایدن و ترامپ در خاک آمریکا به رویارویی دو ابر قدرت دیگر به نام‌های چین و روسیه نیز بدل شده است. البته نظر شخصی ترامپ با اطلاعات منتشر شده در این بیانیه کمی متفاوت است. ترامپ قبلا در اظهاراتی در مورد دخالت کشورهای دیگر در انتخابات ریاست جمهوری گفته است: "من فکر می‌کنم آخرین نفری که روسیه دوست دارد در کاخ سفید ببیند من باشم. هیچ‌کس در طول تاریخ به اندازه دونالد ترامپ در برابر روس‌ها جانانه نایستاده است! اتفاقی که سه کشور روسیه، چین و ایران هرگز علاقه‌ای به شنیدنش ندارند پیروزی من در انتخابات است”.

به شهادت اطلاعاتی که این نهاد در بیانیه‌اش منتشر کرده است، ایران نیز در حال تاثیرگذاری و تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا به منظور ضربه زدن به اعتبار ترامپ پیش از انتخابات است. این مقام ارشد اطلاعاتی اذعان داشته است که تعداد بیشتری از کشورهای جهان در حال تلاش برای تاثیرگذاری در انتخابات هستند تا بتوانند با تغییر نتیجه رقابت‌ها، منافع خود را تامین کنند اما میزان تمرکز و فعالیت روسیه، چین و ایران بر انتخابات آمریکا بیشتر از سایر کشورهاست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی