امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲

بررسی استرداد ارزهای بلوکه شده در بانک‌های خارجی با حضور ظریف

خرداد: وزیر امور خارجه در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی حضور یافت و موضوع استرداد ارزهای بلوکه شده کشور در بانک‌های خارجی با حضور وی در کمیسیون بررسی شد.

بررسی استرداد ارزهای بلوکه شده در بانک‌های خارجی با حضور ظریف

به گزارش خرداد ،«محمدمهدی مفتح» در گفت و گو با ایرنا با تشریح جلسه امروز یکشنبه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون با حضور «محمدجوادظریف» و معاون اقتصادی وی موضوع استرداد ارزهای بلوکه شده کشور در بانک‌های کشورهای مختلف بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: وزیر امور خارجه در گزارشی به اقدامات این وزارتخانه اشاره و عنوان کرد که وزارت خارجه و سفارتخانه‌های ما به‌خصوص در شرایط تحریمی باید در حوزه دیپلماسی فعال‌تر عمل کنند ضمن اینکه اقدامات و سیاست‌های وزارت خارجه در شرایط تحریم به نحوی است که اقتصاد کشور به خوبی‌ مدیریت شود.

مفتح خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نمایندگان سوالات خود را در حوزه سیاسی و اقتصادی مطرح کردند و وزیر امور خارجه  به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس یادآور شد: عمده پاسخ‌های ظریف حول این موضوع بود که رفتار کشورهای خارجی براساس منطق اقتصادی است و کشورها سود و منافع بلندمدت را به عنوان مبنا در تعاملات خود با کشورهای دیگر قرار می‌دهند و ما هم با استفاده از ابزارهای خود و مسائل استراتژیک در منطقه، اقتصاد خارجی خودمان را اداره می‌کنیم.
برچسب ها: ارزهای بلوکه ، ظریف
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی