امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶

انصراف برخی گروه‌های خارجی برای یافتن مفقودان بندر بیروت

خرداد: ارتش لبنان عصر یکشنبه اعلام کرد، برخی گروه‌های نجات کشورهای خارجی مشارکت کننده برای یافتن افراد مفقود در حادثه انفجار روز سه‌شنبه گذشته اسکله بندر بیروت، از این اقدام انصراف داده‌اند.

به گزارش خرداد، ایرنا به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ارتش لبنان در عین حال اعلام کرد که تلاش برای جستجوی افراد مفقود همچنان به صورت مداوم و ۲۴ ساعته با وجود مشکلات ناشی از حجم بسیار زیاد آوار در اسکله بیروت ادامه دارد.

براساس این گزارش، امید برای یافتن افراد مفقودشده در حادثه انفجار اسکله بندر بیروت درحال کاهش است.

ارتش لبنان به شمار مفقودان این حادثه اشاره‌ای نکرده است.

در همین حال نیروهای امنیت داخلی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که تاکنون ۳۰ نفر برای تشخیص هویت افراد کشته شده در انفجار بیروت به مراجع ذی‌ربط مراجعه کرده‌اند و ۱۴ تن از آنان شناسایی شدند.

مدیرکل نیروهای امنیتی داخلی لبنان از از آن دسته از خانواده مفقودان و به صورت مشخص (پدر، مادر، دختر و پسر مفقودان) خواستند که برای انجام آزمایش دی ان ای حاضر شوند تا قربانیان و افراد مجهول الهویه [زودتر] شناسایی شوند.

عصر سه‌شنبه گذشته در پی آتش سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زاد در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد. بر اثر آن، تاکنون ۱۵۸ نفر کشته و بالغ بر ۶ هزار نفر زخمی شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی