امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷

شغل جیل بایدن، همسر جو بایدن و رقیب ملانیا ترامپ چیست؟

جیل بایدن می‌گوید اگر به عنوان بانوی اول آمریکا دوباره به کاخ سفید برگردد شغل معلمی را رها نخواهد کرد

گروه بین المللی خرداد_فرهنگ مرات: جیل بایدن همسر ۶۸ساله جو بایدن و متولد نیوجرسی است. جیل در سال ۱۹۷۳ و در روزگاری که در یک آژانس طراحی لباس و مدلینگ به عنوان مدل کار می‌کرد با جو بایدن که لقب جوان‌ترین سناتور مجلس سنا را یدک می‌کشید ازدواج کرد. مسیر زندگی جیل پس از ازدواج با جو بایدن تغییرات عمده‌ای کرد و او پس از ازدواج با سناتور بایدن دوباره به دانشگاه بازگشت و دانشجوی رشته زبان و ادبیات انگلیسی شد و پس از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه، تحصیلاتش را در همین رشته و در مقطع کارشناسی‌ارشد ادامه داد و بعد از فارغ‌التحصیلی به عنوان معلم در دبیرستان مشغول به کار تحصیل شد. سال‌ها بعد او برای دریافت مدرک دکترای خود دوباره به دانشگاه بازگشت و مدرک دکترای خود را در رشته آموزش در سال ۲۰۰۷ گرفت و برای تدریس همین رشته به عنوان استاد در دانشگاه مشغول به کار شد اما عمر استاد دانشگاهی او دیری نپایید و سال ۲۰۰۸ به عنوان بانوی دوم آمریکا وارد کاخ سفید شد.

حالا ممکن است در صورت پیروزی جو بایدن در برابر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، جیل بایدن همراه همسرش دوباره به کاخ سفید بازگردد و این‌بار لقب بانوی اول آمریکا را یدک بکشد. جیل بایدن درباره تحقق این احتمال می‌گوید اگر به عنوان بانوی اول آمریکا دوباره به کاخ سفید برگردد شغل فعلی خود را که معلمی است رها نخواهد کرد و این شغل را به رغم سمت جدیدش ادامه خواهد داد. جیل بایدن می‌گوید این تصمیم را به این علت اتخاذ کرده است که ارزش، اعتبار و جایگاه حقیقی شغل معلمی را به مردم نشان دهد.

البته لازم به ذکر است که جیل بایدن در ۸ سالی که به عنوان بانوی دوم آمریکا در کاخ سفید حضور داشت هم به تدریس زبان و ادبیات انگلیسی در کالج ویرجینیای شمالی مشغول بود و با حضور در همین کالج هم توانست با دعوت از میشل اوباما، اجتماعی از والدین سربازهای آمریکایی برای ارتباط مستقیم با کاخ سفید ایجاد کند. بو بایدن یکی از فرزندان جو و جیل بایدن نیز یکی از همین سربازان آمریکایی به شمار می‌رفت که سال‌ها در جنگ عراق حضور داشت و سرانجام به دلیل عارضه تومور بدخیم مغزی از دنیا رفت.

جیل بایدن در ادامه این مصاحبه درباره معاون احتمالی جو بایدن هم صحبت کرد و گفت: "ما درباره این موضوع با هم حرف می‌زنیم و گزینه‌های احتمالی را بررسی می‌کنیم اما در نهایت خود جو است که باید تصمیم نهایی را بگیرد چرا که در نهایت او باید با معاونش کار کند و روش و منش او و معاونش باید بر هم منطبق باشد. او به دنبال معاونی است که بتواند رابطه‌ای موثر و کارامد مانند رابطه خودش با باراک اوباما را با معاون خود شبیه‌سازی کند”.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی