امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵

گزارش رسانه های هند از استقبال از حساب توئیتری رهبر معظم انقلاب به زبان هندی

 خرداد: رسانه‌های هند روز دوشنبه به افتتاح حساب توئیتری حضرت آیت الله علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران واکنش گسترده نشان داده و گزارش دادند که پیام ها با استقبال مخاطبان در هند روبه رو شده است.

گزارش رسانه های هند از استقبال از حساب توئیتری رهبر معظم انقلاب به زبان هندی

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ، رسانه‌های هندی از جمله شبکه خبری "ان دی تی وی"، شبکه خبری "ویون نیوز"، نشریه‌های "تایمز او ایندیا"، "لایو مینت" و "هندوستان تایمز" روز دوشنبه با پرداختن به افتتاح حساب توئیتری رهبر معظم انقلاب اسلامی به زبان هندی گزارش دادند: این اولین بار است که (حضرت) آیتالله علی خامنه‌ای به زبان هندی پیام منتشر می‌کند. 

این رسانه‌ها گزارش دادند:  حساب رسمی توئیتری رهبر عالی ایران به زبان دوانگاری (هندی) نوشته شده است و شامل زندگی نامه ایشان نیز می‌شود. پیام‌های آیت الله خامنه‌ای رهبر عالی ایران نیز به زبان دوانگاری (هندی) منتشر شده‌اند. 

این رسانه ها  افزودند؛ حساب رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تاکنون بیش از دو هزار دنبال کننده در توئیتری هندی به دست آورده است و تا زمان انتشار این اطلاعات دو پیام به زبان هندی منتشر شده است. رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران همچنین دارای حساب‌های توئیتری دیگر به زبان‌های مختلف از جمله فارسی، عربی، اردو، فرانسوی، اسپانیایی، روسی و انگلیسی است. 

هند و ایران دارای روابط دو جانبه تاریخی هستند. روابط دو کشور پس از انقلاب اسلامی گسترش یافت. در چند سال گذشته، سفر نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، به ایران در خردادماه ۱۳۹۵ (اولین دیدار نخست‌وزیر هند از ایران در ۱۵ سال گذشته) و امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه بندر «چابهار» و سرمایه‌گذاری برای احداث ریل آهن، توافق سه‌جانبه ایران، هند و افغانستان برای احداث کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی در چابهار به گسترش روابط کمک کرد. در اواخر بهمن ۱۳۹۶ حسن روحانی رییس جمهوری ایران به هندوستان سفر کرد. 

پروژه بندر چابهار یکی از مهمترین طرح‌های مشترک هند و ایران است که به گسترش روابط دو کشور کمک زیادی کرده است. بندر چابهار ایران به دلایل مختلف برای هند اهمیت زیادی دارد که مهمترین آن موقعیت راهبردی بندر است. هند همزمان با ادامه اختلافات با کشورهای همسایه خود از جمله پاکستان و چین، تصمیم گرفت تا یک مسیر جدید برای دسترسی به کشورهای غرب و آسیای مرکزی ایجاد کند و منافع خود را در افغانستان محصور در خشکی گسترش دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی