امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳

دستگیری ۱۵ سرشاخه یک شرکت هرمی در غرب تهران

خرداد: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط کریم گفت: ۱۵ سرشاخه یک شرکت هرمی در رباط کریم پس ازدریافت گزارشات مردمی و با تلاش نیروهای انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خرداد به نقل از فارس، رحیم علیش پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط‌کریم  درباره دستگیری ۱۵ نفر از اعضای اصلی یک شرکت هرمی در شهرستان رباط کریم اظهار کرد: پس از دریافت گزارشات مردمی و با تلاش نیروهای انتظامی شناسایی و دستگیر شدند و در حال حاضر پرونده آن‌ها در مرحله بررسی ابتدایی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های عجیب و غریب شرکت‌های هرمی جدید گفت: در حال حاضر ما با شیوه جدید و عجیبی از فعالیت شرکت‌های هرمی روبرو هستیم. این شرکت‌ها افراد را در محل استقرار خود که عمدتا باغ‌ها و ویلاهایی در خارج شهر هستند زندانی می‌کنند و تا زمانی که فرد موردنظر خواسته‌های مالی آنان را برآورده نکند اجازه خروج به او را نمی‌دهند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط‌کریم با اشاره به اینکه اغلب گزارشات ما نیز از جانب خانواده کسانی که توسط این شرکت‌ها گرفتار شده بودند، دریافت شده است، تشریح کرد: این مسئله برای ما نیز عجیب است و دادستانی در حال بررسی بیشتر مسئله است تا به کنه آن پی ببرد؛ زیرا پیش از این فعالیت در شرکت‌های هرمی‌ کاملا اختیاری و آگاهانه بود.

علیش پور در پایان با تأکید بر اینکه شهروندان باید نسبت به تبلیغات فریبکارانه این شرکت‌ها آگاه باشند، تصریح کرد: بارها پیش از این نیز درباره سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هرمی به مردم هشدار داده شده است، لکن متاسفانه طمع و زیاده‌خواهی در مواردی سبب می‌شود عده‌ای در دام این افراد بیافتند ودر نتیجه ضررهای جبران‌ناپذیری به این افراد و خانواده‌هایشان وارد ‌شود.
برچسب ها: شرکت هرمی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی