امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

واکنش پکن به اتهام دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا

خرداد: سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به اتهام آمریکا به ایران، چین و روسیه برای امکان دخالت در انتخابات ۲۰۲۰ این کشور اعلام کرد انتخابات ایالات متحده آمریکا مساله ای داخلی است و چین هیچ علاقه ای به آن ندارد و هرگز در آن مداخله نکرده و نخواهد کرد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا «جائو لیجیان» روز دوشنبه در پکن در جمع خبرنگاران افزود: برخی سیاستمداران آمریکایی مرتباً از حدس و گمان و بدون هیچ دلیلی برای حمله و بی اعتبار کردن چین استفاده می کنند ما از این سیاستمداران آمریکایی می خواهیم که حرفه ای رفتار کنند و اعتبار و چهره ملی آمریکا را حفظ کرده و از تهمت زدن به چین خودداری کنند.

وی استدلال مقامات آمریکایی مبنی بر تاثیرگذاری چین در انتخابات این کشور را منطقی پوچ خواند و افزود: این ایالات متحده است که در امور داخلی چین دخالت می کند و با این کار به منافع چین آسیب می رساند چین نیز به این موضوع واکنش قانونی نشان خواهد داد.

این مقام وزارت خارجه چین یک بار دیگر تاکید کرد که سیاست کشورش در قبال ایالات متحده سازگاری است و افزود: ما متعهد به دستیابی به همکاری، عدم تقابل، احترام متقابل و مبتنی بر برد - برد هستیم و در عین حال از استقلال ملی، امنیت و منافع خود خفاظت خواهیم کرد.

«رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی ترامپ در حالی که مدعی بود دخالت در انتخابات آمریکا خط قرمز آنها است، گفت پیام ما به روسیه، چین و ایران این است که در انتخابات ما دخالت نکنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی