امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
جام حذفی؛

طلایی پوشان حریف استقلال نشدند

استقلال ۲ – سپاهان ۰
خرداد: تیم استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی سپاهان را با ۲ گل شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

به گزارش خرداد به نقل از شفقنا ورزشی، در ادامه مسابقات جام حذفی استقلال و سپاهان باید برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی  در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این در این بازی استقلال توانست با ارائه یک بازی برتر تیم سپاهان را با دو گل وریا غفوری از روی نقطه پنالتی و علی کریمی شکست داد تا به مرحله بعد این مسابقات صعود کند. سپاهان با این باخت از گردونه مسابقات حذف شد.

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی
روزبه چشمی
محمد دانشگر
سیاوش یزدانی
وریا غفوری
عارف غلامی
علی کریمی
مسعود ریگی
هرویه میلیچ
آرش رضاوند
مهدی قایدی
سرمربی: فرهاد مجیدی

 

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند
محمدرضا مهدی زاده
شایان مصلح
محمدطیبی
مهدی ترکمان
مهدی کیانی
امیدنورافکن
سروش رفیعی
رضا میرزایی
محمد محبی
کی روش استنلی
سرمربی: امیرقلعه نویی

 

شرح گل:

استقلال (۱-۰): در وقت  های دیدار دو تیم بود که ارسال بلند استقلالی ها در محوطه جریمه به قایدی رسید. در همین لحظه بود که دست مصلح به پشت کمر مهاجم استقلال خورد و موعودی فر اعلام پنالتی کرد. وریا این ضربه پنالتی را برخلاف جهت نیازمند و با شوتی قدرتمند که با روی پا زده شد، به گل اول بازی در دقیقه ۶+۴۵ تبدیل کرد.

استقلال (۲-۰): درگیری مهدی قایدی و مهدی زاده سبب شد تا توپی سرگردان نزدیک به محوطه جریمه سپاهان و در سمت راست خط دفاعی این تیم نصیب میلیچ شود و این بازیکن هم با یک پاس دقیق توپ را به علی کریمی رساند که خودش را به محوطه جریمه رسانده بود. کریمی بازیکن سابق سپاهان پس از اینکه به توپ رسید بدون اینکه اضافه کاری کند، با یک بغل پای دقیق برای دومین بار نیازمند را در موقعیتی تک به تک مغلوب کرد تا سپاهان در آستانه دومین شکست پیاپی فصل قرار داشته باشد.

لحظات حساس: 

دقیقه ۷: نفوذ قایدی به محوطه جریمه سپاهان با تکل محمد طیبی همراه شد که فرهاد مجیدی معتقد به خطای پنالتی بود.

دقیقه ۱۰: ارسال قایدی از سمت راست خط دفاعی سپاهان با نوک پای علی کریمی می رفت به گل اول بازی تبدیل شود که نیازمند به خوبی واکنش نشان داد و این خطر دفع شد.

دقیقه ۱۶: مهدی قایدی در محوطه جریمه سپاهان با حرکتی تکنیکی مدافع مستقیمش را جا گذاشت ولی ضربه او دقت نداشت و با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۲۴: نفوذ مهدی قایدی به محوطه جریمه با تکل طیبی همراه شد و توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۴+۴۵:  داور خطای شایان مصلح را که با دست مهدی قایدی را هل داد، اعلام کرد. این تصمیم منجر به ایجاد جنجال در بازی شد و علی کریمی و مهدی کیانی تا حد زد و خورد با هم درگیری پیدا کردند.

دقیقه ۵۷: شوت محمد محبی که از روی یک ضربه ایستگاهی زده شد، با واکنش حسینی به کرنر رفت. ارسال کرنر سپاهانی ها را در ادامه حسینی با تسلط به آغوش کشید.

دقیقه ۵۹: شوت علی کریمی از پشت محوطه جریمه آرام بود و نیازمند توپ را به آغوش کشید.

دقیقه ۸۴: ارسال رضاوند به محوطه شش قدم با ضربه قایدی همراه شد ولی توپ از زیر پای این بازیکن رد شد و نیازمند آن را در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۹: ارسال کات دار حسینی از روی نقطه کرنر با واکنش خوب حسینی راهی کرنر از سمتی دیگر زمین شد.
برچسب ها: استقلال ، سپاهان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی