امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸

واکنش وزارت بهداشت به ادعایی درباره آمار کرونا

خرداد: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد با عنوان عضویت در ستاد ملی کرونا مصاحبه‌هایی انجام داده و مباحثی در مورد آمار‌های کرونا در کشور ارائه می‌دهند که به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

سیما سادات لاری درباره صحبت‌های فردی با عنوان عضویت در ستاد ملی کرونا افزود: این فرد نه در کمیته علمی و نه در ستاد ملی کرونا عضویت ندارد و مباحث مطرح شده نیز به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

وی بیان کرد: آمار‌های کرونا از ابتدا به صورت شفاف اعلام شده و حتی اولین آمار‌ها دو روز قبل از انتخابات اعلام شده است. وزارت بهداشت یک وزارتخانه سیاسی نیست و سلامت مردم برای وزارت بهداشت اولویت اصلی است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بهتر است که افراد به جای اظهار نظر‌های نادرست، به اطلاع رسانی و آموزش صحیح مردم در زمینه کاری خود بپردازند. در حال حاضر چیزی به اندازه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اهمیت ندارد و باید آموزش‌ها در این زمینه ارائه شود.

روز گذشته محمدرضا محبوب‌فر که خود را عضو ستاد مقابله با کرونا معرفی کرده بود در گفتگو با روزنامه جهان صنعت مدعی شده بود: به عقیده بنده آمار‌های اعلامی (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک بیستم آمار حقیقی و واقعی است! که این ادعای بی‌اساس از سوی سخنگوی وزارت بهداشت تکذیب شد.

محبوب‌فر که مطالبی از قول او درباره آمار کرونا در ایران منتشر شده بود، عضویت خود در ستاد ملی مقابله با کرونا را تکذیب کرد.

محمدرضا محبوب‌فر جامعه‌شناس و کارشناس اپیدمیولوژی بیماری‌های واگیر با تکذیب عضویت خود در ستاد ملی مدیریت مقابله با بیماری کرونا، گفت: من عضو هئیت علمی ستاد مقابله با کرونا نیستم و متأسفانه یکی از روزنامه‌ها که با من مصاحبه گرفته بود، سمت مرا به اشتباه عضو ستاد اعلام کرد.

او ادامه داد: من پس از انتشار این مصاحبه، با مسئولان آن روزنامه تماس گرفتم و اعتراض خود به این اشتباه را اعلام کردم.
برچسب ها: وزارت بهداشت
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی