امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

آمریکا شرکت های چینی را از بورس اخراج می کند

خرداد: روزنامه ساوت چاینا روز سه شنبه گزارش کرد استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواسته است که شرکت های چینی مطابق با استانداردهای شرکت های آمریکایی حسابرسی شوند و در این زمینه با چین به طور صریح گفت و گو شود.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، منوچین در یک جلسه توجیهی در کاخ سفید گفته است که انتظار می رود کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این پیشنهادات را سریعتر اجرایی کند به طوری که در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی هر کدام از شرکت های چینی مطابق با استانداردهای آمریکا حسابرسی نشوند از بورس اخراج شوند.

این اقدام جدید، بخشی از فشار دولت ترامپ برای تصحیح آنچه که عدم تعادل در روابط بین دو اقتصاد بزرگ جهان عنوان شده است می باشد تنش ها بین دو کشور در ماه های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، هنگ کنگ و حقوق بشر شعله ور شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم گفته است که چین نتوانسته است تعهدات خود را برای خرید کالاهای بیشتر از آمریکا در قالب فاز نخست توافقنامه تجاری که در ژانویه امسال امضا شد انجام دهد با این حال وی تاکید کرد خریدها باید سال آینده افزایش یابد.

ترامپ همچنین از سازمان تجارت جهانی خواست نحوه تعامل خود را با چین به عنوان یک کشور در حال توسعه متوقف کند و افزود: اینکه سازمان تجارت جهانی چین را در رده کشورهای در حال توسعه گنجانده است مزایای ناعادلانه ای به پکن نسبت به ایالات متحده و کشورهای دیگر داده است.

چین معتقد است که این طبقه بندی از آنجا که بسیاری از مناطق و استان های آن هنوز در حال توسعه هستند، منطقی است

برچسب ها: آمریکا ، بورس
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی