امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

رئیس‌جمهور فیلیپین: برای تزریق واکسن کرونا روسیه داوطلب خواهم شد

خرداد: رئیس جمهور فیلیپین همزمان با استقبال از پیشنهاد کمک‌های مسکو که انتظار دارد مجانی و رایگان باشد، تلاش‌های روسیه برای تولید واکسن کرونا را تحسین کرده و اعلام کرد که برای امتحان آن داوطلب است.


به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه منتظر تصویب مقررات برای تولید یک واکسن بالقوه کووید 19 در ماه جاری میلادی است و آماده است تا آن را در اختیار فیلیپین نیز قرار دهد و یا با یک شرکت فیلیپینی برای تولید انبوه این واکسن همکاری کند.

فیلیپین در بین کشورهای آسیایی بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد که روز دوشنبه به 136 هزار و 638 تن رسید.

رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین گفت: به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواهم گفت که به مطالعات شما در مبارزه با کووید 19 به شدت اعتماد دارم و معتقدم که واکسنی که شما تولید کنید برای بشریت حقیقتا خوب خواهد بود.

رقابت جهانی شدید برای تولید واکسن کووید 19 این نگرانی را به وجود آورده که سرعت و اعتبار ملی می‌تواند امنیت را به خطر بیاندازد.

دوترته برای کاهش نگرانی‌های عمومی پیشنهاد داد هنگامی که این واکسن رسید برای آزمایش آن داوطلب شود و گفت: من می‌توانم اولین شخصی باشم که این واکسن بر روی او آزمایش می‌شود.

دولت فیلیپین اعلام کرده که برای همکاری با روسیه در آزمایش این واکسن و تولید انبوه آن آماده است.

دوترته در ژوئیه سال جاری میلادی از رئیس جمهور چین خواست که اگر پکن واکسن کرونا را تولید کرد، فیلیپین را در اولویت قرار دهد.

دوترته متعهد شده که اگر میزان سرایت و ابتلا به ویروس کرونا از کنترل خارج شود، ارتش را برای تعطیلی و قرنطینه کشور بسیج خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی