امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶

واکسن کرونا در روسیه از ۱۲ دی ماه در دسترس عموم قرار می‌گیرد

خرداد: نخستین واکسن جهان علیه ویروس کرونا که در روسیه تولید شده، امروز به ثبت رسیده و در تاریخ اول ژانویه سال ۲۰۲۱ (۱۲ دی ماه سال جاری) به گردش عمومی در خواهد آمد.

به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، خبرگزاری «نووستی» با استناد به استناد به اطلاعات ثبت دولتی داروهای وزارت بهداشت فدراسیون روسیه امروز گزارش داد که واکسن تولید شده علیه ویروس کرونا در تاریخ اول ژانویه سال 2021 (12 دی ماه سال جاری) وارد گردش عمومی شده و در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت.

بر اساس این اطلاعات، تاریخ ورود واکسن روسی ویروس کرونا به گردش عمومی، روز اول سال آینده میلادی تعیین شده است.

وزارت بهداشت روسیه، امروز نخستین واکسن در جهان برای پیشگیری از ابتلا به عفونت ویروس کرونا (کووید-19) که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی "گامالیا" (تحت نظارت وزارت دفاع روسیه) و با همکاری صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تولید شده را ثبت کرده است.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه امروز، سه‌شنبه ، در نشست با اعضای دولت از ثبت نخستین واکسن روسی علیه ویروس کرونا خبر داد. وی تأکید کرد که واکسیناسیون در روسیه باید داوطلبانه باشد.

پوتین همچنین گفت که یکی از دخترانش، واکسن کرونا را تزریق کرده و در حال حاضر وضعیت جسمانی او بسیار خوب است.

 

پیش از این، مقامات وزارت بهداشت روسیه اعلام کرده بودند که واکسن تولید شده در مرکز تحقیقات ملی "گامالی" علیه ویروس کرونا، در تاریخ 12 آگوست (22 مرداد ماه) ثبت خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی