امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸

واکنش چهره‌های مختلف سیاسی در مورد معاونت کاملا هریس

بسیاری از چهره‌های سیاسی این انتخاب را "تاریخی" توصیف کردند

گروه بین المللی خرداد_رامتین لطیفی: معرفی سناتور کاملا هریس به عنوان معاون جو بایدن در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آخرین پازل از شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها را تکمیل کرد. حالا زوج دونالد ترامپ و مایک پنس در مقابل زوج جو بایدن و کاملا هریس قرار گرفته‌اند. انتخاب هریس واکنش‌های متفاوتی را در میان هم حزبی‌های او و حزب رقیب برانگیخت. در این مطلب واکنش چهره‌های مختلف را به این انتخاب را مرور خواهیم کرد.

سوزان رایس، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما که یکی از گزینه‌های اصلی معاونت بایدن تا روزهای پایانی بود در پیامی انتخاب کاملا هریس را به عنوان معاون بایدن تبریک گفت و در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرد اشاره کرده است که زوج بایدن-هریس می‌تواند برگ برنده حزب دموکرات در انتخابات باشد.

استیسی آبرامز و گرچن ویتمر که هر دو از دیگر گزینه‌های اصلی معاونت بایدن بودند هم در دو پیام جداگانه از بایدن برای انتخاب هریس تقدیر کردند. آبرامز انتخاب هریس توسط بایدن را ناشی از نگاه دقیق و موشکافانه بایدن به تمام گوشه و کنارهای کشور دانست و ویتمر هم این زوج سیاسی را متضمن بازگرداندن عزت و قدرت از دست رفته به آمریکا توصیف کرد.

بیل کلینتون، رییس جمهور اسبق آمریکا نیز این انتخاب را یک انتخاب درست و جذاب توصیف کرد. هیلاری کلینتون، نامزد سابق حزب دموکرات در انتخاباب ریاست جمهوری و همسر بیل کلینتون نیز با خوشامدگویی به هریس از مردم آمریکا درخواست کرد که در حمایت از تیم قدرتمند بایدن-هریس به او بپیوندند.

طبق قوانین آمریکا، همسران رییس جمهور و معاون او باید همراه آن‌ها در کاخ سفید حضور داشته باشند. از این رو جیل بایدن، همسر جو بایدن در پیامی به داگلاس امهوف، همسر کاملا هریس نوشته است: "آیا(برای حضور در کاخ سفید) حاضری؟”.

باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا و اولین رییس جمهور سیاه‌پوست تاریخ این کشور هم از انتخاب و معرفی هریس به عنوان معاون بایدن حمایت کرد و او را بهترین و آماده‌ترین فرد برای این مقام دانسته است. سازمان ملی رنگین پوستان آمریکا و جمعیت زنان سیاه‌پوست آمریکا نیز در دو پیام جداگانه این انتخاب را تاریخ‌ساز، ارزشمند و مهم توصیف کردند.

سارا پلین نیز که در انتخابات ۲۰۰۸ به عنوان معاون جان مک کین در رقابت‌ها حضور داشت و سرانجام انتخابات را به زوج اوباما-بایدن واگذار کرد نیز با تبریک به هریس برای انتخاب به عنوان معاون بایدن و سومین زنی که در تاریخ به عنوان معاون رییس جمهور در انتخابات شرکت می‌کند ۶ پیشنهاد کاربردی به او برای موفقیت در رقابت‌ها ارائه داده است و در این بین از نظر سارا پلین مهمترین نکته راهبردی عدم اعتماد به افرادی است که شناخت عمیقی از آن‌ها وجود ندارد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی