امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳

روسیه: نخستین محموله واکسن کووید-19 تا دو هفته آینده آماده می‌شود

خرداد: وزیر بهداشت روسیه که کشورش در زمینه تولید واکسن ضد کووید-19 پیشتاز بوده، امروز اعلام کرد که اولین محموله از واکسن ظرف دو هفته آینده برای مصرف آماده خواهد شد.

به گزارش خرداد به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه این موضوع را روز چهارشنبه طی کنفرانسی خبری اعلام کرد.

وی افزود: امروز آزمایش‌های مربوط به کنترل کیفیت این واکسن در جریان است. ظرف دو هفته، اولین محموله از این دارو در دسترس قرار می‌گیرد و برای واکسیناسیون پزشکان در گروههایی که با خطر سلامت روبرو هستند، تحویل داده خواهد شد.
این مقام روسیه تاکید کرد که استفاده از این واکسن برای هرکسی از جمله پزشکان داوطلبانه خواهد بود و اکنون یک اپلیکیش در حال راه‌اندازی است تا شهروندان روسیه از طریق آن وضعیت سلامت شان مورد بررسی قرار بگیرد.  به گفته وزیر بهداشت روسیه، این اپلیکیشن همچنین بر تاثیرات نامطلوب و ناسازگار این واکسن برای داوطلبان نظارت خواهد داشت.
این مقام روسیه خاطر نشان کرد که در ابتدای امر تولید این واکسن برای برآورده کردن نیازهای داخل روسیه خواهد بود و این در حالی است که وی موضوع صادر کردن این واکسن را رد نکرد.
موراشکو همچنین انتقادهای خارجی از تولید این واکسن را بی اساس خواند که دلیلش ترس از رقابت منصفانه برای دستیابی به واکسن کرونا در جهان می باشد.

مقامات روسیه پیشتر اعلام کرده بودند که این طرح دو مرحله‌ای تولید واکسن کرونا می‌تواند برای بیش از دو سال در برابر این ویروس مصونیت ایجاد کند
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی