امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

عمران‌خان: شیعیان پاکستانی عزاداری محرم را با الگوی هیئت‌های ایران برگزار کنند

خرداد: نخست‌وزیر پاکستان در سخنانی اعلام کرد: مراجع تقلید در ایران رعایت توصیه‌های بهداشتی حین عزاداری را واجب اعلام کرده‌اند و توقع داریم شیعیان پاکستانی نیز پیروی این الگو باشند.
به گزارش خرداد به نقل از تسنیم؛ «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان ضمن یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد: من به برادران شیعه خود می‌گویم که برای مبارزه با ویروس کرونا به همکاری آنها نیاز فراوانی داریم.

وی تصریح کرد: من آمارهای رسمی تعداد مبتلایان به کرونا را دیدم و خدا را شکر می‌کنم که تعداد مبتلایان به این بیماری بسیار کم شده است.

نخست وزیر پاکستان گفت: چرا باز هم بی‌احتیاطی کنیم و این عذاب را برای جامعه خود به‌همراه بیاوریم؟ این کار اشتباهی است و ما نباید چنین اقدامی انجام دهیم.

عمران‌خان اظهار داشت: همه مردم باید در اجتماعات از ماسک استفاده کنند تا مانع شیوع بیماری کرونا شوند.

رهبر حزب تحریک انصاف افزود: محرم نزدیک است و ما می‌دانیم که شیعیان در این ماه قصد عزاداری دارند ولی باید جوانب بهداشتی حتماً رعایت شود.

عمران‌خان اضافه کرد: من مشاهده کرده‌ام که مراجع در ایران فتوا داده‌اند که عزاداری سالار شهیدان مانند سال‌های گذشته نخواهد بود و حتماً باید تدابیر بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا رعایت شود.

نخست وزیر پاکستان تأکید کرد: توقع داریم شیعیان پاکستانی نیز از این الگو پیروی کنند و امیدواریم زمانی که ویروس کرونا از بین رفت باز هم مجالس عزاداری مانند سال‌های گذشته برگزار شود.

وی گفت: این وقت وحدت و اتحاد است و همه ما وظیفه داریم با استفاده از ماسک و رعایت تدابیر بهداشتی شکرانه کم شدن بیماران را به‌جا آوریم.

گفتنی است تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان طی روزهای اخیر به‌شکل چشمگیری کاهش یافته است و دولت اسلام‌آباد آن را حاصل قرنطینه هوشمند می‌داند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی