امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

اکثریت مردم آمریکا با ترامپ موافق و با انتخابات پستی مخالفند

مردم آمریکا به رغم آن‌چه که در رسانه‌ها منتشر و تبلیغ می‌شود، بیشتر به نگاه دونالد ترامپ نزدیک هستند

گروه بین‌المللی خرداد_امیرعلی والا: با ورود کرونا به آمریکا بسیاری از قواعد در این کشور دچار تغییر و دگرگونی شد. یکی از آداب و رسومی که کرونا کلیت آن را دچار تحول کرد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. سابق بر این روند برگزاری رقابت‌های انتخاب ریاست جمهوری در آمریکا یک روند یک ساله و پر شور و هیجان بود که مراسم و گردهمایی‌های بسیاری در جای جای این کشور را شامل می‌شد اما در ماه‌های اخیر و به علت شیوع و همه‌گیری کرونا این روند نیز همانند بخش‌های دیگری از زندگی اجتماعی مردم با اختلال مواجه شد و رقابت‌ها بیشتر به فضای مجازی منتقل شده است.

در ماه‌های اخیر منازعات بر سر نحوه رای‌گیری نیز بالا گرفته است و دونالد ترامپ و حامیان جمهوری‌خواهش اصرار دارند به رغم خطر ابتلا به کرونا، رای‌گیری به صورت حضوری انجام پذیرد و رای‌دهندگان برای انتخاب نامزد مورد حمایت خود در صفوف طولانی قرار بگیرند. در مقابل نظر ترامپ و حامیانش، جو بایدن و دموکرات‌ها قرار دارند که می‌گویند برای حفظ سلامت مردم آمریکا، رای‌گیری باید به صورت پستی و غیر حضوری انجام بگیرد. ترامپ رای‌گیری پستی را عامل و بستری برای تقلب و دخالت دست‌های پنهان و کشورهای خارجی در نتیجه انتخابات می‌داند و دموکرات‌ها رای‌گیری حضوری را عاملی برای بازی کردن با جان آدم‌ها.

حالا نتایج نظرسنجی انجام شده توسط موسسه هیل هریس ایکس نشان می‌دهد که برخلاف پیش‌بینی‌ها اکثر رای‌دهندگان ترجیح می‌دهند در صفوف رای بایستند و علاقه‌ای به شرکت در انتخابات از طریق رای‌گیری پستی ندارند. از میان افرادی که تا کنون برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌اند ۴۶ درصد از رای‌دهندگان حامی رای‌گیری حضوری و ۴۲ درصد نیز حامی رای‌گیری پستی هستند. در این میان ۹ درصد هنوز تصمیم و معیار مطمئنی برای تشخیص این که کدام روش بهتر است نگرفته‌اند و ۳ درصد نیز به رغم ثبت‌نام برای شرکت در انتخابات اعلام کرده‌اند که از رای دادن پشیمان شده‌اند و در انتخابات شرکت نخواهند کرد.

با نگاه به نتایج این نظرسنجی بر اساس دسته‌بندی حزبی درمی‌یابیم که ۶۳ درصد از جمهوری‌خواهان موافق رای‌گیری حضوری و ۵۲ درصد از دموکرات‌ها نیز موافق رای‌گیری پستی هستند و در این میان ۴۴ درصد از حامیان نامزد مستقل نیز تمایل به رای‌گیری پستی دارند.

با نگاهی بر دسته‌بندی نتایج بر اساس پراکندگی سن رای‌دهندگان نیز در می‌یابیم نیمی از رای‌دهندگانی که بیش از ۶۵ سال سن دارند تمایل به رای‌گیری پستی دارند. اکثریت ۴۸ درصدی افرادی که سن آن‌ها در بازه ۵۰ تا ۶۴ قرار دارد رای‌گیری حضوری را ترجیح می‌دهند. این در حالی است که ۴۶ درصد و اکثریت افرادی که سن آن‌ها در بازه ۳۵ تا ۴۹ است بیشتر تمایل به رای‌گیری پستی دارند. رای‌دهندگان ۱۸ تا ۳۴ ساله نیز نظراتشان را به طور مساوی تقسیم کرده‌اند و نیمی از آن‌ها حامی رای‌گیری حضوری و نیمی دیگر حامی رای‌گیری پستی هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم آمریکا به رغم آن‌چه که در رسانه‌ها منتشر و تبلیغ می‌شود همانند کشمکش بر سر اینکه در جریان قتل جورج فلوید به دست افسر پلیس، حق با معترضان به این اقدام غیرانسانی است یا با اداره پلیس، در کشمکش بر سر نحوه برگزاری انتخابات نیز بیشتر به نگاه و قضاوت دونالد ترامپ نزدیک هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی