امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

رسوایی و دستگیری اسقف اعظم کلیسای فلوریدا و مشاور دونالد ترامپ

این کشیش پس از شیوع کرونا در آمریکا با دونالد ترامپ در تماس بوده و به او مشاوره داده است


گروه بین‌الملل خرداد_فرهنگ مرات: شیوع و همه‌گیری کرونا در کشورهای مختلف جهان سبب شد تا مشاغل بسیاری به تعطیلی کشانده شود و عده قابل توجهی بیکار شوند. در مقابل عده‌ای فرصت‌طلب نیز توانستند با سواستفاده از ترس و نگرانی مردم در مواجهه با ویروس کرونا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و با سواستفاده از تبلیغات، ابزار و وسایلی جعلی و غیرعلمی را به منظور غلبه بر کرونا روانه بازار کنند و پول خوبی به جیب بزنند.

می‌توان این اتفاقات را در قالب‌های گوناگون و در سراسر جهان رصد کرد. در تمام کشورها خبرهایی از دستگیری افرادی که ادعا می‌کردند معجون‌ها، داروها و شربت های مخصوص مقابله با کرونا و وسایل و روش‌های عدم ابتلا به این ویروس را پیدا کردند به گوش می‌رسد. البته بیشتر این افراد سودجو در لباس دین و مذهب به سراغ مردم می‌روند و از اعتقادات دینی و مذهبی مردم در جهت فریب آن‌ها استفاده می‌کنند.

روز گذشته اسقف کلیسای فلوریدای آمریکا که با مشارکت پسرش در ساخت دارویی به نام "معجزه” ادعا می‌کرد داروی ویرویس کرونا را پیدا کرده است در کلمبیا دستگیر و به آمریکا بازگردانده شد. در یک قطعه ویدیویی که دیروز در شبکه اجتماعی توییتر پخش شد مشخص شد که اسقف کلیسای فلوریدا، مارک گرنون به همراه پسرش، جوزپ گرنون توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند. با پیگیری رسانه‌ها در مورد علت دستگیری این شخصیت دینی و پسرش، سخنگوی پلیس بیان کرد که علت دستگیری این دو نفر ساخت و فروش معجونی به نام معجزه بوده است که نه تنها کاربردی در درمان و بهبود ویروس کرونا نداشته است بلکه تا کنون باعث مرگ ۷ نفر از مردم ساده‌دلی شده است که ادعاهای این فرد را تنها به خاطر کسوت دینی او باور کرده‌ و این دارو را خریداری و مصرف کرده‌اند.

در تحقیقات پلیس مشخص شده است که معجون معجزه توسط فرزندان اسقف کلیسا ساخته می‌شده و در ترکیبات آن کلرین دی‌اکسید که از مواد شیمیایی اصلی رنگ کردن پارچه در کارنجات نساجی است یافت شده است. وجود این ماده شیمیایی در معجون معجزه سبب مرگ تعدادی از مصرف‌کنندگان شده است. دیگر خریداران معجون معجزه که بخت یارشان بود و از مهلکه جان سالم به در بردند می‌گویند که گرنون در زمان فروش این معجون به آن‌ها گفته است که این محصول نه تنها ویروس کرونا را نابود می‌کند بلکه بیماری‌های دیگر مانند سرطان، ویروس ایدز و تمام بیماری‌های مرسوم دیگر انسان را هم به محض مصرف از بین خواهد برد.

حالا در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شده است که گرنون پس از شیوع کرونا و ورود بحران به آمریکا با دونالد ترامپ در تماس بوده است و در یکی از نامه‌هایی که به ترامپ فرستاده است راه‌های رهایی از کرونا را برای او نوشته است. طبق گزارش گاردین چند روز پس از ارسال این نامه، ترامپ در مقابل دوربین‌ها حضور یافت و از مردم خواست برای مقابله با کرونا وایتکس بنوشند و مایع جرم‌گیر دستشویی تزریق کنند!

سازمان غذا و داروی آمریکا اولین نهادی بود که معجون گرنون را شناسایی کرد و طی اطلاعیه‌ای به مردم هشدار داد که از مصرف آن به طور جد و اکید خودداری کنند چرا که مصرف آن می‌تواند جانشان را به خطر بیاندازد. گرنون در آن زمان به بیانیه و هشدار این سازمان واکنش نشان داد و گفت: "شیطان در روح شما ریشه دوانده است و چشمانتان را در دیدن پروردگار و حقیقت کور کرده است”. حقیقت این است که نه تنها گرنون دروغ می‌گفته بلکه روح شیطانی او سبب مرگ تعدادی بی‌گناه و ساده‌لوح شده است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی