امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
ماسک بزنیم یا نزنیم؟

آیا واکسن‌های ادعایی کرونا کارایی دارند؟

خرداد: رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: کارایی واکسن‌های ادعایی برای ویروس کرونا باید در جمعیت‌های میلیونی و طی زمان ثابت شود.
 
علیرضا بیگلری گفت: تولید واکسن کرونا هم اکنون یکی از مسائل بسیار مهم است. سوالات زیادی در این زمینه وجود دارد، اینکه آیا این بیماری واکسن خواهد داشت یا نه و اگر واکسن دارد کدام واکسن موثر است و اگر واکسن جدیدی تولید می‌شود چه مدت ایمنی می‌دهد سه ماه یا ۶ ماه.

وی گفت: در هر صورت در مورد ادعای تولید واکسن باید صبر کنیم تا واکسن مرحله سوم کارآزمایی بالینی را طی کند. بعد باید تمام مدارک و اسناد تولید واکسن را ببینیم و اگر همه مراحل به درستی و صحت انجام شده باشد باید برای جمعیت‌های میلیونی طی زمان توان ایمنی زایی خودش را ثابت کند.

رئیس انستیتو پاستور ایران افزود: فعلا تا دو سال آینده مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است.

برچسب ها: واکسن کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی