امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶

پومپئو: عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل گامی «بلند» در «مسیری درست» است

خرداد: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در توجیه توافقنامه عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی مدعی شد که این اقدام، گامی «بلند» در «مسیری درست» است.

به گزارش خرداد، ایرنا از رویترز، پمپئو این اظهارات را در مصاحبه با خبرنگارانی که وی را در سفر به کشورهای اروپای مرکزی همراهی می‌کنند، بیان کرد.

آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای سه‌جانبه از عادی‌سازی روابط ابوظبی و تل‌آویو خبر دادند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در توییتی نوشت: امروز پیشرفتی بزرگ حاصل شد؛ توافق صلح تاریخی میان دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و امارات.

«شیخ محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی نیز در توییتی در توجیه این اقدام نوشت که در پی تماس تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل توافق شد تا اسرائیل الحاق اراضی فلسطینی را متوقف کند.

آمریکا پیشتر برای تحمیل آنچه که صلح در خاورمیانه خوانده است، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.

دولت ترامپ همچنین اشغال بلندی های جولان توسط این رژیم را به رسمیت شناخته و از طرح «معامله قرن» رونمایی کرد.

این اقدامات خلاف آرمان فلسطین و همچنین قوانین بین‌المللی است اما سلاطین عرب از اقدام و مخالفت عملی در برابر آن سرباز زده و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی