امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چه زمانی برگزار خواهد شد؟

این مناظره‌ها سرانجام آرای خاموش و مردد را مشخص خواهد کرد

گروه بین‌المللی خرداد_امیرعلی والا: مناظره‌‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است و شاید این مناظره‌ها تنها مناظره‌های انتخاباتی در میان دیگر کشورهای جهان باشد که از سایر کشورها نیز بیننده بسیاری دارد و تماشاجیان این مراسم تنها به مردم آمریکا محدود نمی‌شود. این مناظره‌ها تاثیر بسیار مهمی در افکار عمومی آمریکا دارد و علاوه بر مشخص کردن تصمیم و سمت و سوی آرای خاموش و مردد، می‌تواند نظر افراد دیگر را هم برای انتخاب نامزد مورد نظر خود تغییر دهد. بهترین شاهد مثال برای این ماجرا مناظره‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ و نحوه مدیریت درست مناظره‌ها توسط ترامپ و ضعیف ظاهر شدن هیلاری کلینتون در این برنامه‌ها بود که سرانجام آرای خاموش و مردد را به سمت ترامپ سوق داد و موجب شکست کلینتون در روزهای پایانی شد.

در انتخابات پیش رو و تغییراتی که به علت شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در برنامه‌های مرسوم انتخاباتی رخ داد دیگر خبری از سخنرانی‌ها و گردهمایی‌های انتخاباتی، مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی به کمپین‌های انتخاباتی و برگزاری کنوانسیون‌های پرشور حزبی در میان نبود و به همین دلیل مناظره‌های انتخاباتی پیش رو از اهمیت و حساسیت مضاعفی نسبت به تمام مناظره‌های پیش از این برخوردار است. دونالد ترامپ با توجه به قابلیت‌های در جملات لفظی و بی‌پروایی او در جنگ روانی، حساب ویژه‌ای بر روی موفقیت در این مناظره‌ها و جذب دوباره آرای خاموش و مردد به نفع خود باز کرده است و در جبهه مقابل نیز حزب دموکرات و کمپین جو بایدن با توجه به خرابکاری‌های ترامپ در جریان مدیریت بحران ویروس کرونا از اطمینان قلبی خاصی برخوردار است و سعی دارد با اتکا بر همین نقاط ضعف به ترامپ ضربه وارد کند.

اولین مناظره انتخاباتی بین دونالد و جو بایدن در روز ۸ مهر و در کلیولند به میزبانی بیمارستان کلیولند و دانشگاه وسترن ریزرو برگزار خواهد شد. این مکان همان محلی است که در سال ۲۰۰۴ مناظره بین معاونان دو نامزد انتخابات یعنی دیک چینی و جان ادواردز انجام گرفت. مناظره بعدی در روز ۱۶ مهر بین معاونان دو نامزد یعنی کامالا هریس و مایک پنس انجام خواهد گرفت. این مناظره در دانشکاه یوتا برگزار خواهد شد.

دور دوم مناظره‌ها در روز ۲۴ مهر در میامی و بین دونالد ترامپ و جو بایدن برگزار می‌شود و دانشگاه میشیگان میزبان این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری است. همچنین مناظره سوم بین ترامپ و بایدن نیز در روز ۲۹ مهر و در شهر نشویل برگزار خواهد شد. محل برگزاری این مناظره دانشگاه بلمونت است که در سال ۲۰۰۸ میزبان مناظره سوم بین باراک اوباما و جان مک‌کین بود.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی