امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

ترامپ: موهای من باید عالی به نظر بیایند!

مشکل ترامپ با سردوش‌های استاندارد حمام‌های آمریکا رسانه‌ای شد

گروه بین‌المللی خرداد_فرهنگ مرات: بر اساس قانونی که به پیشنهاد کمیسیون انرژی سازمان استاندارد آمریکا در سال ۱۹۹۲ تصویب شد سردوش‌های آب حمام در این کشور باید طوری طراحی و به بازار عرضه بشوند که حداکثر در هر دقیقه ۲.۵ گالن برابر با ۹.۵ لیتر آب را از خود عبور دهند. این تصمیم برای صرفه‌جویی در مصرف بی‌رویه آب که یکی از معضلات بشر در هزاره سوم است اتخاذ شد و این محدودیت تا کنون برای هیچ کسی مشکلی جدی ایجاد نکرده است.

حالا درستی یا نادرستی این قانون و تاثیر این محدودیت دبی آب عبوری از سردوش‌های حمام در صرفه‌جویی و جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب به بحثی سیاسی بین گروه‌ها و البته دولتمردان ترامپ و خود او و سازمان‌ استاندارد تبدیل شده است. گروه‌های افراطی نزدیک به ترامپ در مشاجرات خود با کارشناسان انرژی و کارشناسان اقتصادی عنوان کرده‌اند که این تصمیم بسیار عبث و بیهوده است و لزومی برای ایجاد این محدودیت وجود ندارد. از این رو در ماه گذشته ترامپ دستوری مبنی بر بررسی تغییر این قانون برای کمیسیون انرژی صادر کرد.

می‌توان گفت آنچه که در ظاهر مشخص است این است که این محدودیت بسیار روح و روان ترامپ را به هم ریخته است چرا که او در اظهاراتش نیز به این مسئله اشاره کرده و گفته است: "سردوش‌های حمام؛ شما وارد حمام می‌شوید که دوش بگیرید اما هیچ آبی از این سر دوش‌های برای دوش گرفتن بیرون نمی‌آید. شما می‌خواهید دست‌هایتان را بشویید، باز هم آبی بیرون نمی‌آید. حالا باید چه کرد؟ باید طولانی‌تر و باز هم طولانی‌تر زیر دوش ایستاد؟ این (عصبانیت من) به خاطر موهای من است. شما را نمی‌دانم اما موهای من باید عالی به نظر بیایند!”

اندرو دلاسکی، رییس بخش انرژی سازمان استاندارد آمریکا در پاسخ به اظهارات ترامپ و طرح او برای از میان برداشتن محدودیت دبی آب عبوری از سر دوش‌های حمام تنها به بیان یک کلمه بسنده کرد و گفت: "احمقانه است”. دلاسکی در ادامه گفت: "شاید رییس جمهور برای خرید به کمک و مشاور احتیاج دارد و به تنهایی نمی‌تواند کالای استاندارد و کارامد را پیدا کند. امروز در بازار محصولاتی وجود دارد که ضمن رعایت استانداردهای لازم، هیچ مشکلی برای مصرف‌کننده به وجود نمی‌آورد”.

شاید باور کردنش بسیار سخت باشد و تمام این کشمکش‌ها شبیه به یک شوخی یا یک برنامه دوربین مخفی تلویزیونی به نظر بیاید اما رییس جمهور قدرتمندترین کشور دنیا درست کمتر از ۸۰ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری و در میان بحران کرونا با مسئولان سازمان استاندارد کشورش بر سر دبی آب عبوری از سردوش‌های حمام وارد جنگ رسانه‌ای شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی