امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۷۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

نظرسنجی‌های جدید از ادامه پیشتازی بایدن در برابر ترامپ خبر می‌دهند

بایدن نسبت به ترامپ در اکثر ایالت‌ها و نیز کل کشور جلو افتاده است

گروه بین‌المللی خرداد_رامتین لطیفی: نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی بین ترامپ و بایدن در ماه‌های گذشته همواره از پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ به دلیل ناکامی‌های ترامپ در مدیریت بحران کرونا که ناکامی‌های اقتصادی را نیز به دنبال خود داشته است خبر می‌دادند. حالا نظرسنجی شبکه خبری تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی که روز چهارشنبه منتشر شد دوباره از پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ خبر می‌دهد با این تفاوت که بایدن در ۵ ایالت از ۶ ایالت کلیدی نیز نسبت به ترامپ جلوتر است.

بایدن در ایالت های ویسکانسین، میشیگان، پنسیلوانیا، آریزونا و فلوریدا پیشتاز است و همچنین بر اساس نتایج این نظرسنجی در آرای سراسری نیز با اختلاف ۶ درصدی و با کسب ۵۰ درصد آرا نسبت به ترامپ با ۴۴ درصد آرا جلو افتاده است. با بررسی نتایج این نظرسنجی در می‌یابیم که ترامپ تنها در ایالت کارولینای شمالی و با اختلاف شکننده یک درصدی از بایدن جلو افتاده است.

اختلاف آرای بایدن با ترامپ در ایالت ویسکانسین ۴ درصد، در ایالت میشیگان ۵ درصد، در ایالت پنسیلوانیا ۴ درصد است و جالب است بدانید این سه ایالت با مجموع اختلاف ۷۷ هزارتایی در آرای ترامپ نسبت به هیلاری کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ سبب شد ترامپ بتواند با مسب آرای الکترال این ایالت‌ها بر دموکرات‌ها غلبه کند و پیروز رقابت‌ها باشد.

اختلاف رای بایدن با ترامپ در آریزونا بسیار شکننده است و او تنها با یک درصد اختلاف از ترامپ جلو افتاده است. همچنین بایدن در فلوریدا نیز با اختلاف ۶ درصدی پیشتاز است. نکته قابل توجه این است که اختلاف بین بایدن و ترامپ در این ایالت‌ها به طور میانگین ۳ درصد افزایش داشته است اما اختلاف آرای او در کل کشور نسبت به ترامپ ۳ درصد کاهش داشته است. این نتایج حاکی از آن است که ترامپ توانسته با تصمیماتی که در هفته‌های اخیر اتخاذ کرده و نیز چند فرمان اجرایی که به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم درامد صادر کرده است اختلاف خود با بایدن را کاهش دهد. این می‌تواند زنگ خطری برای دموکرات‌ها باشد که به جای اتکا بر نظرسنجی‌ها به فکر طراحی و ارائه برنامه‌هایی برای خنثی کردن نقشه‌های ترامپ باشند.

همچنین نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که موافقان ترامپ با ۴۶ درصد از آرا در مقابل مخالفان او با ۵۴ درصد از آرا قرار گرفته‌اند. این نتایج نیز نشان‌دهنده رشد و افزایش تعداد موافقان ترامپ نسبت به ماه‌های گذشته است. میزان آرای موافقان ترامپ در ماه‌های گذشته تا ۳۷ درصد نیز سقوط کرده بود و بازگشت او به کانال ۴۰ درصدی موافقانش بسیار قدم رو به جلویی محسوب می‌شود. به علاوه ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که از مدیریت اقتصاد کشور توسط ترامپ و در کمال شگفتی ۴۴ درصد از شرکت‌کنندگان نیز از مدیریت بحران کرونا توسط او رضایت دارند.

نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی معتقدند که بایدن در مدیریت اقتصاد کشور نسبت به ترامپ موفق‌تر خواهد بود و ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان نیز معتقدند بایدن توانایی بیشتری نسبت به ترامپ در مهار و مدیریت بحران کرونا دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی