امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۸۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

سازمان ملل: استقبال از توافق امارات و اسرائیل به معنی تایید اشغالگری نیست

خرداد: سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در سخنانی گفت که استقبال این سازمان از توافق اسرائیل و امارات برای عادی سازی روابط به معنای تأیید اشغالگری و سیاست‌های آن نیست.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از العربی الجدید، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل درباره استقبال این سازمان از توافق رژیم صهیونیستی و امارات اظهار کرد: استقبال ما به معنای حمایت از اشغالگری و سیاست‌های آن نیست و ما گفتیم که از بیانیه صادر شده توسط محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل استقبال کردیم اجرا نشدن طرح الحاق برای ما بسیار مهم است و همیشه خواستار این موضوع بودیم.

وی افزود: من معتقدم که نمی‌توان دبیرکل سازمان ملل را متهم کرد که از اشغالگری حمایت می‌کند؛ او و دیگر مقامات سازمان ملل همیشه علیه طرح الحاق و دیگر طرح‌های یکجانبه اسرائیل صحبت کرده‌اند.

دوجاریک تصریح کرد: آنچه ما از آن حمایت می‌کنیم فرصتی است که معتقدیم باعث بازگشت رهبران فلسطین و اسرائیل به میز مذاکرات جدی می‌شود و این همیشه پیام دبیرکل سازمان ملل بوده است. توافق مذکور پنجشنبه اعلام شد و باید ببینیم که چه چیزی اجرا خواهد شد اما مسأله مهم این است که سه‌ طرف این توافق بر روی اجرای آن تمرکز کنند.

وی درباره اطلاع سازمان ملل از توافق میان اسرائیل و امارات نیز افزود: سازمان ملل طرفی در این توافق نیست اما پس از اعلام آن تماس‌هایی میان مقامات بلندپایه سازمان ملل و طرف‌های توافق صورت گرفت و دبیرکل سازمان ملل پیش از اعلام توافق از آن بی‌اطلاع بود.

دوجاریک همچنین تأکید کرد که تماس‌های سازمان ملل پس از اعلام توافق شامل تماس با طرف‌های فلسطینی هم بوده است.

پنجشنبه واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، محمد بن ‌زیاد، ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی