امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۸۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷

تولید واکسن کرونای روسی آغاز شد

خرداد: وزارت بهداشت روسیه از آغاز تولید انبوه واکسن کرونای ساخته شده در این کشور خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد: تولید واکسن کرونا موسوم به «اسپوتنیک -و» ساخته شده در مرکز ملی پژوهش های اپیدمیولوژی و میکروب شناسی گاملیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه آغاز شد. 

 در این گزارش به نقل از الکساندر گینزبورگ رئیس مرکز گاملیا گفته شده است: واکسن کرونا در سه کارخانه تولید خواهد شد که فناوری لازم را برای تولید واکسن اعمال کرده اند.

به گفته پروفسور گینزبورگ در ۴۵ روز آینده در هر یک از این کارخانه ها، هر ماه یک میلیون دوز واکسن کرونا تولید خواهد شد و در پایان سال این رقم تا دو میلیون دوز افزایش خواهد یافت.

انتظار می رود مجموع ظرفیت تولیدی این سه کارخانه در ماه دسامبر به ۵ میلیون دوز در ماه برسد. 

گفتنی است واکسن روسی کرونا پس از تزریق آزمایشی آن بر روی گروه هایی از داوطلبان، روز ۲۱ مرداد در روسیه به ثبت رسید. 

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز در گزارشی اعلام کرد که در زمان حاضر مرحله سوم آزمایش واکسن اسپوتنیک -و آماده می شود.

در گزارش به نقل از اطلاعات سازمان نظارت بر سلامتی روسیه موسوم به «روس ازدراو نادزور»، خاطرنشان شد که در این مرحله از آزمایش واکسن، دو هزار نفر شامل معلمان و پزشکان شرکت می کنند. 

در این مرحله تاثیر واکسن بر افراد بالای سن ۶۰ سال آزمایش می شود.  
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی