امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۸۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲

قدرت سرایت ویروس کرونا در خراسان شمالی ۲۰ برابر شده است

خرداد: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ویروس کرونا در استان تغییر ژنتیک داشته و قدرت سرایت آن ۲۰ برابر نسبت به قبل بیشتر شده است.

به گزارش خرداد ،دکتر سیداحمد هاشمی روز شنبه در ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا اظهار داشت: حدود ۷۰ درصد از شهروندان استان ماسک می زنند که استفاده بیشتر از این پوشش موجب کاهش مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ خواهد شد.
وی در ادامه گفت: تمامی مراسم های عزاداری و تجمع ها باید در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی به میزان حداقل ۲ متر انجام شود.
وی با بیان اینکه هیچ مراسمی در این ایام نباید بیش از ۲ ساعت به درازا بکشد،  افزود: دسته روی هیات ها و تمامی جابه‌جایی هایی که هر ساله در این ایام انجام می شد ممنوع است.
وی همچنین با بیان اینکه در مراسم عزاداری های محرم امسال نباید برنامه پذیرایی از هیات ها و عزاداران وجود داشته باشد، گفت: برگزاری مراسم های خاص مانند شیرخوارگان حسینی نیز ممنوع است.
وی در خصوص برگزاری نماز ظهر عاشورا  هم گفت: این آیین باید در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.
هاشمی ابراز امیدواری کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، استان از حالت بحرانی خارج شود البته موارد بستری در روزهای اخیر کمتر شده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی چند هفته ای است که در وضعیت قرمز قرار دارد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی