امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۸۲۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

وزیر خارجه عراق پمپئو را کِنفت کرد

خرداد: وزیر خارجه عراق در نشست خبری با همتای آمریکایی خود بر پیوندهای جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی با ایران و لزوم تقویت آن تاکید کرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فواد حسین در نشست خبری مشترک با مایک پمپئو، پس از آنکه وزیر خارجه آمریکا به کارگیری سازوکار ماشه را برای همه کشورها مفید دانست، افزود: ایران یک کشور همسایه است، به همین دلیل پیوندهای جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی بین ایران و عراق برقرار است.


وی ادامه داد: سیاست خارجی و به طور کلی سیاست عراق بر اساس منافع این کشور تنظیم شده است. ما خواهان روابط خوب با همسایگانمان هستیم. هیچ کسی در امور عراق دخالت ندارد و هرگونه تصمیم و امور عراق توسط عراقی‌ها اتخاذ خواهد شد.
وزیر خارجه عراق اضافه کرد: ما در ابتدا درباره سیاست عراق صحبت می‌کنیم، من به اینجا نیامده ام تا درباره سیاست آمریکا اظهار نظر کنم. همچنین ما آمریکا را به عنوان یک متحد می‌بینیم و برای حفاظت از این اتحاد و تعمیق و گسترش آن ادامه می دهیم.


فواد حسین افزود: آمریکا و عراق در یک خاکریز مشترک در مقابله با داعش هستند، با یکدیگر با نیروهای تروریستی و وابستگان مسلح آن در عراق می‌جنگند و بر تداوم این همکاری در مبارزه با تروریسم تاکید کردیم.
وی ادامه داد: همچنین درباره همکاری در موضوعات مختلف به ویژه برق و نفت، بهداشت و تحصیلات عالی تبادل نظر کردیم.  
وزیر خارجه عراق درباره مذاکره و تفاهم با شرکت نفتی شورون امروز انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی