امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲

فلاحی: اجرای ۲۰۳۰ تربیت سرباز برای آمریکا است

خرداد: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جدیت مجلس برای توقف اجرای سند ۲۰۳۰ در برخی مدارس خبر داد و گفت: اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس به معنی تربیت سرباز برای آمریکا است.

فلاحی

احمدحسین فلاحی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کنار گذاشتن سند ٢٠٣٠ در مدارس گفت: رهبر انقلاب سال گذشته نیز در دیدار با مسئولان دانشگاه فرهنگیان نسبت به اجرای این سند هشدار دادند.

وی با تأکید بر اینکه طبق فرمایش سال گذشته رهبر معظم انقلاب خواص جامعه باید توقف اجرای سند ٢٠٣٠ را پیگیری می‌کردند، افزود: متاسفانه این گفتار رهبری مسئولان را مجبور به تحرک در مسیر مطالبه نکرده و همه به رسالت خود عمل نکردند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گفتار مقام معظم رهبری در مورد کنار گذاشتن سند ٢٠٣٠ مورد غفلت واقع شد، اضافه کرد: با توجه به غفلت مسئولان امر رهبری در روز‌های گذشته بار دیگر به صورت شفاف این موضوع را مطرح کردند که متاسفانه برخی مدارس در حال اجرای این سند هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تامید بر اینکه اجرای سند ٢٠٣٠ یعنی تربیت سرباز برای آمریکا، گفت: رهبری با هشدار نسبت به اجرای این سند در آموزش و پرورش کشور نشان داد که نباید با هزینه‌های و نیرو‌های داخلی برای دشمن نیرو بسازیم.

وی ادامه داد: مسئولان باید پاسخگو باشند که چرا یک سال نسبت به فرمایش رهبری بی‌توجهی کرده و هیچ اقدامی در مسیر مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی نداشته‌اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که مجلس نسبت به اجرای سند ٢٠٣٠ در برخی مدارس چه اقدامی انجام خواهد داد گفت: کمیته‌های مختلفی در کمیسیون آموزش مجلس تشکیل شده که هر کدام رسالت خود را انجام می‌دهند و به طور حتم در این موضوع نیز کمیته تخصصی ورود خواهد داشت.

وی ادامه داد: کمیته فرهنگ و تربیت به جد مسائلی همچون سند ٢٠٣٠ را رصد خواهد کرد البته که در این رابطه کمیسیون آموزش مجلس جلساتی را با نهاد‌های امنیتی داشته است.

فلاحی همچنین با اشاره به فرمایش رهبری در خصوص عدالت آموزشی، گفت: رهبر معظم انقلاب در خصوص کیفیت و کمیت آموزشی در دانشگاه فرهنگیان که به تربیت معلم مشغول است تذکر داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در خصوص توجه به دانشگاه فرهنگیان نیز اقبالی به فرمامین رهبری از سوی مسئولان صورت نگرفته است، افزود: از لحاظ امکانات و نیرو‌ها کمبود‌هایی در این دانشگاه وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر رفع شود.
برچسب ها: فلاحی ، اجرای ۲۰۳۰
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی