امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

همتی: هدف اصلی ما کنترل نرخ تورم و ارز است

خرداد: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: علیرغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم.

 عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت: بارها از این صفحه سیاست‌ها و برنامه‌های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته ام که هدف اصلی از این نوشته‌ها ارائه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می‌دانم که با توضیح سیاستها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می‌پردازند و تجزیه و تحلیل می‌کنند که این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آن‌ها استفاده کرده‌ام.

وی افزود: اما در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته‌ها و مصاحبه‌ها نادیده گرفته می شود. اول، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد. در شرایط عادی بدیهی است که بسیاری از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است ولی در اوضاع کنونی که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن با توجه به عوامل موثر خارج از کنترل، می‌طلبد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: دوم، کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی در این دوره دو ساله انجام داده و می‌دهد. بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع شما مردم عزیز رسیده و نتایج آن هم دیده می‌شود اما بخش مهم از اقدامات خدمتگزاران شما مردم در بانک مرکزی، مربوط به فعالیت‌هایی است که برای جلوگیری از سوء استفاده واضعان فشار حداکثری، سخنی از آن‌ها به میان نیاورده‌ام. اگر نبود این بخش اقدامات و تلاش‌ها بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگتری اقتصاد کشور را دچار عدم تعادل‌های جدی می‌کرد اگرچه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم.

همتی در پایان گفت: من و همکارانم علیرغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم. امیدوارم بعد از این که با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم مردم را در جریان اقدامات و سختی های راهی که آمده ایم قرار دهم.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
بهرنگ
United Arab Emirates
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
0
1
جناب آقای دکتر همتی عزیز
هم جنابعالی و هم مدیران قبلی بانک مرکزی توفیقی در این خصوص نداشتند
الان وضعیت به گونه ای شده که تا مدیری در خصوص ارزانی یک کالا صحبت میکند مردم برای بدست آوردنش هجوم می آورند و اینگونه جملات نزد مردم به اسم رمز افزایش قیمت تبدیل شده
لطفا سکوت کنید ، چون سکوتتان مفیدتر است
ممنون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی