امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

صف‌آرایی نظامی یونان در مقابل ترکیه

خرداد: نخست وزیر یونان از خرید انواع جنگنده، بالگرد و اژدر برای تقویت بنیه دفاعی این کشور در مقابله با تهدیدهای ترکیه خبر داد.

به گزارش خرداد به نقل از برنا، نخست وزیر یونان روز شنبه از تقویت نیروهای مسلح یونان به انواع تجهیزات مختلف برای مقابله با هرگونه تهدیدی از جمله از جانب ترکیه خبر داد.

به نوشته وبگاه «گریک ریپورتر» «کیراکاس میستوتاکیس» نخست وزیر یونان گفت که برای دفاع از کشور، 18 فروند جنگنده رافائل و 4 فروند ناوچه خریداری میکند.

نخست وزیر یونان افزود که نیروهای مسلح این کشور به بالگردهای «سیهاوک-60 » و موشکهای ضد تانک و اژدر تجهیز میشوند. وی از بکارگیری 15 هزار پرسنل نظامی جدید برای تقویت بدنه نیروهای مسلح این کشور خبر داد.

در خبری دیگر مرتبط با یونان، رسانه ها از آماده باش نیروهای مسلح این کشور حین بازدید فردا یکشنبه رئیس جمهور یونان از جزیره «کاستلوریزو» برای برگزاری جشن استقلال این منطقه خبر دادند.

«کاترینا ساکلا وپولو» رئیس جمهور یونان در حالی فردا از این جزیره دیدار میکند که وزیر دفاع ترکیه امروز به شدت به یونان توهین کرد.

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در ادامه تنش‌ها بر سر مسائل مربوط به شرق دریای مدیترانه به یونان توصیه کرده که بهتر است این کشور سکوت اختیار کند.

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در سخنرانی در جمع نظامیان این کشور در یک مرکز آموزشی خطاب به همسایگان این کشور (یونان و قبرس) گفت:«برای اینکه تنش‌ها در منطقه کاهش یابد بهتر است برخی ساکت باشند. آنها بهتر است هیچ کاری انجام ندهند جز اینکه خفه شوند. آنهایی که وارد دسیسه علیه ترکیه میشوند همانند گذشته متحمل خسارات خواهند شد.»

وزیر دفاع ترکیه سپس خطاب به یونان گفت که بهتر است ساکت مانده و در خدمت منافع دیگران نباشد.

هشدار تند آکار در حالی مطرح شده که مقامات ترکیه در روزهای گذشته از آمادگی برای برگزاری گفت وگو با یونان خبرداده اند. سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از یونان خواسته بدون هیچگونه پیش شرطی وارد مذاکره با آنکارا شود و کشتیهای جنگی خود را از اطراف سواحل ترکیه دور کند.
برچسب ها: یونان ، ترکیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی