امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴

اتحادیه اروپا اعدام نوید افکاری را محکوم کرد

خرداد: اتحادیه اروپا اعدام ورزشکار ایرانی، نوید افکاری را محکوم کرد.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی سرویس خارجه اروپا اعدام نوید افکاری ورزشکار 27 ساله ایرانی توسط رژیم این کشور در 12 سپتامبر را محکوم کرد.

در بیانیه منتشر شده در روز دوشنبه در بروکسل آمده است : " اتحادیه اروپا این اعدام را به شدیدترین نحو ممکن محکوم می کند. حقوق بشر یکی از جنبه های اصلی تعامل ما با ایران است. ما به همکاری با مقامات ایرانی در این زمینه ادامه خواهیم داد، از جمله از طریق هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران، و همچنین در موارد ویژه مانند اعدام اخیر."

این سند یادآوری می کند که اتحادیه اروپا تحت هر شرایطی، بدون استثنا با مجازات اعدام مخالف است.

سخنگوی سرویس خارجی اتحادیه اروپا در این بیانیه گفت: "این مجازاتی بیرحمانه و غیرانسانی است که به عنوان یک عامل بازدارنده عمل نمی کند و انکار غیرقابل قبول کرامت و حق حیات انسان است."

پیش از این، کمیته بین المللی المپیک ابراز تأسف کرد که مقامات ایرانی درخواست عفو کشتی‌گیر، افکاری را که روز شنبه اعدام شد، نادیده گرفتند.

بیانیه کمیته بین المللی المپیک به این شرح است: " این یک خبر بسیار ناراحت کننده است - اعدام کشتی گیر، نوید افکاری در ایران. کمیته بین المللی المپیک از اطلاعیه امروز شوکه شده است. توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هفته گذشته شخصاً خطاب به رهبر و رئیس جمهور ایران ضمن احترام به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران خواستار عفو نوید افکاری شد."

به گزارش اسپوتینگ ، افکاری به جرم کشتن یک مأمور امنیتی در جریان اعتراضات ضد دولتی در سال 2018 محکوم شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی