امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳

(تصاویر) گزارش خبرگزاری فرانسه از هم‌آوازی زنان دینگو در بندرعباس

خرداد: هم‌آوازی زنان دینگو در بندرعباس نظر خبرگزاری فرانسه را به خود جلب کرده است.

به گزارش خرداد به نقل از فرارو، فائزه، نگین، نوشین و ملیحه چند روز مانده به برگزاری جشنواره موسیقی خلیج فارس مشغول تمرین هستند تا بتوانند از این فرصت کوتاه برای اجرای موسیقی محلی برای مخاطبان خود استفاده کنند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: آنها چهار نفری برای خودشان گروه موسیقی دینگو را به راه انداخته‌اند. سه نفرشان طبل می‌زنند و یک نفر هم عود می‌نوازد. هر چهار نفر هم می‌خوانند.

فائزه محسنی، نوازنده طبل در گروه دینگو می‌گوید: این جشنواره‌ها بهانه ‌ای است برای ما تا بتوانیم بخوانیم و اجرا کنیم. چرا که به صورت عادی نمی‌توانیم برای زنان و مردان یکجا برنامه داشته باشیم. این بهانه خوبی بود و با اینکه فرصت کافی نداشتیم اینقدر به خودمان فشار آوردیم تا بتوانیم حتما در این جشنواره حضور یابیم.

نوشین یوسف‌زاده نوازنده عود در این گروه از مشکلات تمرین در خانه می‌گوید: وقتی عود می‌زنم مادرم به دیوار اتاقم می‌کوبد که می‌خواهیم بخوابیم.

ملیحه شاهین زاده نوازنده طبل در گروه دینگو نیز می‌گوید: پنج روز پیش از این جشنواره مطلع شدیم و همگی هم خواندن را تمرین کردیم که بتوانیم در جشنواره حضور یابیم.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)


برچسب ها: زنان دینگو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی