امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

تایید موج دوم کرونا در انگلیس

خرداد: بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس از وقوع موج دوم کرونا در سراسر کشور خود خبر داده و آن را اجتناب‌ناپذیر دانسته است.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، اظهارات وی در حالی منتشر شده که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۲۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در انگلیس تأیید شده و تقریباً ۱۰۰۰ نفر نسبت به آمار روز قبل از آن، افزایش یافته است.

نرخ مرگ و میر در انگلیس نیز افزایش چشمگیر داشته است.

نخست وزیر انگلیس همچنین گفت که نمی‌خواهد "قرنطینه سراسری" اعمال کند اما ممکن است برای جلوگیری از شیوع ویروس محدودیت‌های فاصله اجتماعی بیشتری لازم باشد.

دولت انگلیس برای جلوگیری از شیوع کروناویروس، تجمع بیش از شش نفر را ممنوع کرده است.

با افزایش شمار مبتلایان جدید به کرونا محدودیت‌هایی نیز در شمال شرق انگلیس اعمال شده است که طی آن تقریباً دو میلیون نفر از ملاقات با سایر خانوارها منع شده‌اند.

وزیر بهداشت انگلیس ضمن اعلام محدودیت‌های موقت بیان داشت که این محدودیت‌ها از نیمه شب به دلیل "افزایش نگران کننده میزان عفونت‌ها" اعمال می‌شوند.

تأیید موج دوم نیز در حالی صورت می‌گیرد که دولت با انتقادات فزاینده‌ای نسبت به برنامه تست‌گیری و ردیابی تماس روبرو شده است به طوری که مردم برای دادن تست کرونا باید صدها مایل دور از خانه را طی کنند.

به گفته مقامات بهداشتی این کشور، انتظار افزایش تقاضا برای انجام تست کرونا نمی‌رود.

بنا بر گزارش نیوزویک، بوریس جانسون اذعان کرده است که ظرفیت کافی تست کرونا در انگلیس وجود ندارد، با این حال او می‌گوید دولت در تلاش است تا پایان ماه اکتبر ۵۰۰ هزار آزمایش انجام دهد.
برچسب ها: کرونا ، انگلیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی