امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

مک مستر: ترامپ با طالبان شریک شده

خرداد: مشاور امنیت ملی پیشین رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است ترامپ با طالبان شریک شده‌ و سیاست او برضد حکومت افغانستان است.

به گزارش خرداد به نقل از طلوع نیوز، مک مستر، مشاور امنیت ملی پیشین دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا  در گفتگو با شبکۀ خبری «سی بی اس» گفت که بیرون رفتن نیروهای آمریکایی از افغانستان، امنیت امریکا را کاهش می‌دهد.

این مقام پیشین نظامی آمریکا، سیاست ترامپ در قبال افغانستان را عاقلانه ندانست و گفت: آمریکا باید با یک تعهد پایدار از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان پشتیبانی کند. فکر می‌کنم که ترامپ با سیاست تازه‌اش، به انواع مختلف در برابر حکومت افغانستان با طالبان شریک شده‌ است. فکر می‌کنم که این سیاست غیرعقلانی است. فکر می‌کنم که در افغانستان به یک تعهد پایدار نیاز داریم که به حکومت افغانستان و به نیروهای امنیتی این کشور کمک کنیم تا به  برداشتن بار جنگ ادامه دهند.

از توافق صلح آمریکا با طالبان بیش از شش ماه سپری می‌شود. مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که پس از این توافق تاکنون هیچ سرباز آمریکایی در افغانستان توسط طالبان کشته نشده‌است.

اکنون که کابل و طالبان سرگرم گفتگوهای صلح هستند ترامپ دستور خروج شماری از نیروهای آمریکایی از افغانستان را صادر خواهد کرد؛ چنان‌که از مرز ۸۶۰۰ به ۴۵۰۰ تن کاهش خواهند یافت.
برچسب ها: مک مستر ، طالبان ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی