امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۸۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵

ولایتی در گفتگو با العهد: آمریکا هرگز نمی تواند علیه مردم ایران مرتکب اشتباهی شود

خرداد: پایگاه خبری العهد لبنان نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مایک پمپئو وزیر امور خارجه اش همچنان به توهم زنی های خود مبنی بر اعمال مجدد تحریم های بین المللی علیه ایران ادامه می دهند این در حالی است که اعضای شورای امنیت بین المللی و همچنین کشورهای عضو توافق هسته ای که آمریکا آن را نقض کرد و از آن خارج شد، این موضوع را که واشنگتن را در منگنه قرار داده، رد می کنند. همه این تلاش ها در حالی صورت می گیرد که ترامپ در جستجوی عنصر قدرتمندی است که به او در رقابت های انتخاباتی کمک کند اما هرآنچه تاکنون او و تیمش به دست آورده اند، شکست هایی در عرصه بین المللی بوده است در حالی که مردم ایران  با مقاومت افسانه ای خود، به مسیر پیشرفت و شکوفایی ادامه می دهد.

 در همین زمینه «دکتر علی اکبر ولایتی» مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل به پایگاه خبری العهد می گوید: آمریکا هرگز نمی تواند علیه مردم ایران مرتکب خطایی شود یا کاری انجام دهد و اگر بخواهد مکانیزم ماشه را براساس ادعای خود فعال کند، هیچ کس در جهان این کشور را همراهی نخواهد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: ما آمریکا برایکان اهمیتی ندارد. ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با تحریم های ایالات متحده و متحدانش روبرو بوده ایم و می توانیم حاکمیت، عزت و کرامت خود را حفظ کنیم.

ولایتی افزود: ما می توانیم در برابر این تحریم ها بایستیم و امور کشور را اداره کنیم و نگران چنین اقداماتی که هیچ تاثیری روی مسائل بین المللی ندارد و تنها یک شوی آمریکایی است، نیستیم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین المللی اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی افتخار می کرد که بینی آمریکا را به خاک مالیده و گروه تروریستی داعش را شکست داده است. در حالی که داعش محصول یک اقدام آمریکایی – صهیونیستی بود.بنابراین او توانست طرح و پروژه آمریکا را شکست دهد. بنابراین آمریکایی ها تروریست هستند و مرتکب تروریسم دولتی می شوند در حالی که حقیقت و دلیل اعمال ناشایست آنها برای همه شناخته شده هست.

ولایتی در پایان گفتگوی خود با العهد گفت: روح شهید حاج قاسم سلیمانی به دلیل دعای ملت های مسلمان و آزاده و جایگاه والای او نزد ملت ایران و دیگر ملت ها روز به روز اوج می گیرد و واق واق های این سگ آمریکایی نتیجه ای نخواهد داشت.
برچسب ها: ولایتی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی