امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

پسرِ استاد شهریار: پدرم متولد تبریز است

خرداد: فرزند استاد شهریار، با اشاره به برخی اظهارات در مورد زادگاه پدر خود گفت: شهریار، متولد تبریز است و این موضوع، یک واقعیت بدیهی در مورد پدر است.هادی بهجت تبریزی در گفت وگو با فارس اظهار داشت: پدر بنده، سال 1285 در تبریز چشم به جهان گشوده، اما صدور شناسنامه در کشورمان چند سال پس از این تاریخ فراگیر شده‌است.

وی اضافه کرد: با شعله‌ور شدن سال های مشروطه، پدر بزرگم، شهریار را به روستای خشکناب در اطراف بستان‌آباد برده‌ و ایشان مدتی در آن روستا حضور داشته ‌است.

بهجت‌تبریزی ادامه داد: شهریار بعدها به تهران مهاجرت کرده و مانند همه مردم، شناسنامه گرفته‌است، بنابراین، سندی که از سوی جناب نوبهار ارائه شده، به درستی «محل صدور شناسنامه» را نشان می‌دهد، نه «محل تولد» را.

وی همچنین در این مورد که اظهارات نوبهار در مورد شهریار چقدر مرجعیت دارد، تاکید کرد: ایشان از نزدیکان پدرم بوده و صحبت‌های‌شان محل تحقیق است، اما انتظار می‌رود، در چنین موارد حساسی، با دقت بیشتری اظهار نظر کنند.

سوم دی ماه 1297 اولین شناسنامه ایرانی صادر شد و شهریار متولد 1285 می باشد.
برچسب ها: استاد شهریار
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی