امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۴۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

فرانس۲۴: مجمع عمومی سازمان ملل نشاندهنده شکاف عمیق میان متحدان قدیمی بر سر ایران است

خرداد: به نظر می‌رسد مجمع عمومی سازمان ملل متحد که برای اولین بار بدون حضور فیزیکی رهبران جهان برگزار می‌شود، نشاندهنده شکاف عمیق میان متحدان قدیمی بر سر ایران است به طوریکه رییس جمهور فرانسه اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ایران را راهی برای از میان بردن اتحاد در شورای امنیت سازمان ملل خواند.

به گزارش فرانس۲۴، امانوئل مکرون در سخنرانی مجازی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت کشورش و اتحادیه اروپا با اقدام آمریکا مبنی بر فعال کردن سازوکار بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، همراهی نخواهد کرد. رییس جمهور فرانسه این اقدام یکجانبه آمریکا را راهی برای منزوی کردن شورای امنیت و از میان بردن اتحاد آن دانست؛ وی همچنین اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران را عاملی برای افزایش تنش در منطقه حساس خاورمیانه برشمرد.

امانوئل مکرون در عین حال بر لزوم ایجاد چارچوب‌های اضافی برای برخورد با آنچه وی اقدامات مخرب ایران در منطقه و همچنین فعالیت‌های موشکی ایران دانست، تاکید کرد تا جامعه جهانی از پاسخ مناسب به ایران در این دو فعالیت مطمئن شود. مکرون گفت فرانسه به همراه انگلیس و آلمان به دنبال پایبندی حداکثری ایران به تعهداتش در ذیل برجام است و تلاش ایران برای نقض این تعهدات را نخواهد پذیرفت.

منبع: شفقنا
برچسب ها: سازمان ملل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی